«Невиправдано пропонувати пацієнту лікування тільки одним методом» | німецькі лікарі

Лікування за кордоном


Про те, якими методами лікування розташовують німецькі лікарі і як працює «серцева команда». Для сайту Куяльник Інфо розповів завідувач відділенням кардіохірургії кардіохірургічні центри Лейпцига професор Сергій Леонтьєв.
Метод лікування
Метод лікування


- Які найсучасніші методи лікування серцевих захворювань?
- Ми застосовуємо міждисциплінарний підхід до лікування, тобто кожного пацієнта обстежує не один доктор, а відразу кілька фахівців - кардіолог, кардіохірург, аритмолога, так звана серцева команда, Heart Team. На основі їх думки вже формулюється остаточний діагноз і вибирається тактика лікування. Причому в стінах нашої клініки лікування проходять не тільки кардіологічні пацієнти різного віку, але і пацієнти іншого профілю, а саме із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, легенів, опорно-рухового апарату. У рік ми виконуємо понад 4 тис. Кардіохірургічних і 10 тис. Рентгеноваскулярних втручань. У нас працює найбільша в Європі відділення аритмології по лікуванню пацієнтів з різними порушеннями серцевого ритму. Співробітники нашого центру протягом року виконують більше 2,5 тис. абляцій і 1,5 тис. імплантацій електрокардіостимуляторів.

- У чому конкретно полягає міждисциплінарний підхід до лікування пацієнта?

- У стінах нашої клініки ми прийшли до нового розуміння лікування хворих із захворюванням серця: невиправдано пропонувати пацієнту лікування тільки одним методом - медикаментозна терапія, ендоваскулярне або хірургічне втручання. Сьогодні лікування пацієнта має бути комплексним, спрямованим на досягнення оптимального ефекту з мінімальною травматизацією. У кардіохірургії це можливо перш за все завдяки мінімально-інвазивних методик, які в нашій клініці є стандартом вже 20 років. Так, операції на мітральному клапані виконуються без відкриття грудної клітини через невеликий розріз, розміром 5-6 см, праворуч від грудини.

Аортальний клапан - методи лікування

Аналогічно ми виконуємо мінімально-інвазивні операції на аортальному клапані. Найбільш перспективне і активно розвивається напрямок в кардіології та кардіохірургії - ендоваскулярні методики лікування захворювань клапанів серця. Кардіохірурги в нашій клініці виконують заміну аортальних клапанів у пацієнтів старшої вікової групи, не відкриваючи грудну клітку, під місцевою анестезією: клапани встановлюють без застосування загального наркозу. У рік у нас робиться до 850-900 таких операцій. Ці втручання проводять спільно кардіохірург і рентгеноваскулярний хірург відповідно до нашого міждисциплінарним підходом.

- Наскільки важлива профілактика серцево-судинних захворювань?

- Профілактика серцево-судинних захворювань - це правильний спосіб життя, що включає збалансоване харчування, заняття спортом, відмова від шкідливих звичок. Однак ми забуваємо, що до профілактики відноситься також проведення регулярних діагностичних процедур. Існує програма діагностики check up, з метою раннього виявлення різних захворювань. У нашій клініці комплексне обстеження пацієнтів проводять протягом доби на найвищому технічному рівні. Діагностичні процедури стосуються не тільки серцево-судинної системи, але і шлунково-кишкового тракту, легенів, опорно-рухового апарату. За підсумками обстеження ми даємо пацієнтові наші рекомендації.

- Ви лікуєте пацієнтів з України?

- Робота з українськими пацієнтами для нас дуже значима. Ми пропонуємо зрозумілий їм сервіс і кращі методи лікування. Зустрічаємо в аеропорту, організуємо перекладача, який при необхідності супроводжує їх протягом всього періоду лікування. Підсумкові документи пацієнти отримують українською мовою. Проживання в нашій лікарні - це, по суті, сервіс на рівні готелю. Родичі пацієнта також можуть перебувати в клініці. Число пацієнтів з України в нашій клініці за останні два роки збільшилась удвічі. До нас також надходять пацієнти з країн Європи, Америки, країн Близького Сходу.

- Сервіс для українського пацієнта

У найближчі п'ять років світовий ринок медтурізма, за прогнозами, виросте на третину. Одні з головних бенефіціарів - німецькі клініки. Пацієнти з-за кордону вже приносять Німеччини більш € 1 млрд на рік.

Куяльник Інфо

Мітки Інфо: лікування за кордоном, лікування в Німеччині, серцеві хвороби, методи лікування - серце.

Коментарі