Вода мінеральна, бутильована - пити чи вилити | якість води

Бутильована мінеральна вода корисна чи ні

Якість питна вода вибір качество бутилированной воды


Штучна мінеральна вода

Сьогодні ми розповімо про серйозні небезпеки які можуть таїтися в звичайній на перший погляд воді і також про те як їх уникнути. Обов'язково сьогодні розповімо, як вибрати безпечну воду, відповімо на головне питання, чи можна готувати на мінеральній воді, щоб поліпшити якість їжі! Як зрозуміти звідки розлита вода в пляшці і не заплатити втридорога за воду з під крана.

Мінеральна вода.

Основні види мінеральної води які можна зустріти на полицях наших магазинів.

Псевдовода зі свердловини

Вода природна мінеральна видобувається з природного джерела підземних свердловин, піддається мінімальній обробці і штучна мінеральна вода. Вона виготовляється з будь-очищеної води - це може бути навіть вода з під крана. Вона очищується за допомогою технологій зворотного осмосу. Вода проходить через кілька фільтрів, останній має структуру, через яку просочиться може тільки молекули води. Всі домішки, віруси і шкідливі речовини цей фільтр не пропускає, але він очищає і ті речовини що будуть нести нам користь. Мікро макроелементи і речовини за які ми цінуємо саме мінеральну воду.

Штучні мінерали засвоюються організмом гірше природних.

Перше правило, шукайте джерело походження води на етикетці вашої пляшки. Джерелом походження цієї води повинна бути свердловина, у кожної свердловини повинен бути свій номер. Зареєстрований номер свердловини означає, що свердловина досліджена сан станцією, склад води вивчений, дотримується охоронна і санітарна зона навколо свердловини. Правдивість інформації про номер і місце свердловини джерела, охороняються законом України про захист прав споживачів.

Чи всі виробляли настільки сумлінні, що вкаже походження мінеральної води, яку продають в пляшках. На жаль не всі. Є кілька ознак, які повинні насторожити споживача: якщо немає інформації про джерело води, швидше за все це штучно мінералізована вода. Друге правило, звертайте уваги на діапазон в складі корисних речовин. Якщо на етикетці написано точну кількість, аж до десятих частин вміст корисних речовин, це повинно насторожити.

У сезонах склад змінюється і є навіть добові коливання вмісту мікро і макро елементів у воді. Якщо є чіткі цифри вміст мінералів, швидше за все це штучно мінералізована вода за певною технологією. У природних водах вміст корисних речовин може коливатися. На етикетці може бути написано 60-80 міліграмів на літр. При чому, перш ніж виносити воду на продаж в торгових мережах, реально зазначених речовин в пляшці перевіряється санепідемстанцією.

Типи мінеральної води

Деякі виробники дають рекламний хід, вони пишуть наприклад, у воді не виявлено білків, жирів і вуглеводів і що вона має нуль калорій. Чи можна готувати їжу в мінеральній воді? Всі мінеральні води можна розділити на три категорії. Перший тип, столові мінеральні води. Вони продаються в магазині, можна вживати щодня в необмеженій кількості.

Другий тип, це лікувально-профілактичний. Здоровій людині без діагнозів не можна вживати більше ніж 2 склянки в день, тому що вона може викликати порушення в кислотно-лужний баланс, водно-сольового обміну і її призначають хворим людям в цілях профілактики.

Третій тип, це лікувальна вода. У цій воді підвищена концентрація солей, цю воду лікарі призначають пацієнтові при певних захворюваннях шлунка, нирок, жовчовивідної системи.

Багато хто вважає, що мінеральна вода корисніше і що краще з неї готувати їжу, особливо для дітей. Це помилка, тому що мінеральна вода має високу концентрацію солей. Солі при кип'ятінні можуть випадати в осад, або утворювати сполуки, які шкідливі для нашого організму і випадають осадом грубо кажучи в наших нирках.

Якщо приготувати на мінеральній воді, у вас можуть утворитися камені в нирках. Третій пункт, це загальна мінералізація води якщо цей показник до 1 грама на літр, це столова мінеральна вода. Кип'ятити її не рекомендуємо, для цього підійде звичайна питна вода. Діапазон від 1 до 10 грамів на літр має лікувально-профілактична, а більше 10, це вже лікувальна вода. Нагадаємо, що лікувальні води призначаються доктором, вони можуть змінювати кислотність шлунка, можуть змінювати засвоєння деяких речовин з їжі, тому що створюють інший pH, при якому деякі елементи не засвоюються. На етикетках такої лікувальної води повинні бути обов'язково написані способи її вживання і за яких патологіях вона рекомендована.
терміни придатності

Термін придатності у бутильованої води 2 роки, це нормально для бутильованої води влітку? Залежно від призначення, якості тари, способу консервування вода може зберігатися 3, 6 і 12 місяців. Є вода з терміном зберігання до двох років. Після закінчення цього часу вода починає забирати шкідливі речовини які знаходяться в тарі. Пластикові пляшки виготовляються з двох видів матеріалів, це полікарбонат і поліетиленова тара. Поліетилен і полікарбонат, це різновиди пластика, але необхідно розуміти, що будь-яка нешкідлива пластикова ємність для зберігання води може перестати бути такою, якщо її зберігати в неналежних умовах. Наприклад бутель не можна зберігати на сонці і при температурі яка перевищує 30 градусів така вода згодом може викликати отруєння.


Наша порада, купуйте воду яка була розлита недавно.

Фільтри для води

Рекомендуємо звернути увагу на деякі деталі, наприклад при покупці побутового фільтра, варто звернути увагу на коробку. З боку у неї є відмітка, на який тип води розрахований даний фільтр. Вода буває м'якою, жорсткою і залізистої. Якщо ви купуєте змінні картриджі, аналогічні написи повинні бути на його упаковці. Перевірити яка саме вода у вас тече з під крана можна кількома способами, це здати аналізи або ж подивіться на дно і стінки чайників. Якщо там багато накипу, відповідно вода в вашому крані жорстка. Якщо мило погано милиться, піна не утворюється, також ознака жорсткої води. Загляньте у ванну і раковину, якщо на сантехніці бурі патьоки значить вода залізиста. Як правило таку воду беруть не з річок, а з артезіанських свердловин.

Як часто потрібно міняти картридж у фільтрі який встановлений стаціонарно вдома? Картридж у фільтрі рекомендується міняти не рідше одного разу на місяць, не в якому разі не можна залишати фільтр без води. За добу, або дві в фільтрі починають розмножуватися аеробні бактерії. Якщо через фільтр регулярно тече вода, бактерії в ньому не розмножуються. Без води створюються сприятливі умови для життя бактерій, а продукти їх життєдіяльності, які потраплять в воду при наступному наповненні глечика, здатні викликати ангіну, стоматит або кишкові розлади.


Ми говоримо про звичайні побутові фільтри, які знаходяться в глечиках. Воду очищену за допомогою фільтра потрібно випити протягом декількох годин, так як без нього вона також не захищена від розвитку бактерій.

Нітрати у воді

Якщо в приватному секторі або поруч є джерело, цікаво можна пити цю воду і як його перевірити? Якість води залежить від того, де саме знаходиться ваш будинок. Чи є в декількох кілометрах від будинку колгосп або фірма, де вирощують урожай із застосуванням азотних добрив, тоді в воді можуть опинитися сюрпризи у вигляді нітратів. У 2011 році в Харківській області помер 2-х тижневий немовля, а його брат-близнюк потрапив до лікарні. У організми малюків разом з колодязної водою потрапили нітрати. У 2013 році через скарги на отруєння нітратами дитини, в місті Харкові перевірили колодязь в якому виявили перевищення нітратів в кілька разів. Подібний випадок реєструють все частіше і частіше, це поширена проблема води з колодязя в Україні.

Жахливо, але чи можна за смаком визначити наявність нітратів у воді? На жаль нітрати ніяк на смак, на вигляд, на колір взагалі не визначаються. Причиною їх потрапляння в воду можуть бути зариті вигрібні ями, поруч з якими зроблений колодязь. Це можуть бути зариті тварини, може бути якась гниль, це силосна яма, це недалеке розташування полів або тимчасовий склад гною. Нітрати в концентрації більше 20 міліграм на літр надають токсичну дію на наш організм. У полях, де роблять свердловини перевищення нітратів досягає в 10-15 разів.
Це 600 мікро грам на літр.

Вода з колодязя

Колодязь - це джерело води з поверхневих шарів. Тому, все що фільтрується через землю йде з полів, вона тут же потрапляє в колодязь. Якщо ви живете в зоні де навколо вас поля, сільськогосподарське угіддя, буде краще використовувати воду з більш глибинних свердловин. Щоб перевірити чи є вони в воді, її можна здати на аналізи в санепідемстанцію, це буде коштувати від 300 гривень в залежності від міста. Є спосіб простіше, він доступний в зоомагазині, тест-смужка нітратів в акваріумах.

Такі тест смужки визначають наявність нітратів у воді в середньому діапазоні від 0 до 250 міліграм на літр. Цього цілком достатньо, адже за нормами вмісту нітратів у воді має бути не більше 50 міліграмів на літр, якщо це вода зі свердловини.

Очищення води від нітратів

Воду на жаль очистити від нітратів у звичайний спосіб ніяк не можна, можна тільки хімічним способом або за допомогою установок зворотнього осмосу. Тому варити в ній продукти харчування просто-напросто не можна, пити воду також не можна, але митися можна, також можна використовувати в господарських потребах. Якщо ви знайшли в воді нітрати, потрібно писати скаргу в СЕС і нехай вони розбираються в чому причина даних показників вашої води.

Коли краще пити воду, до або після їди?

Відповідь на це питання - максимально корисно для організму, це вживання води за 30-40 хвилин до прийому їжі. Можна пити воду під час їжі пережовуючи щільну їжу разом з водою, тоді розведенню шлункового соку і процесу травлення це не загрожує. Не рекомендується відразу після, особливо рясних прийомів їжі, випивати кілька склянок компоту, чаю, води і так далі. Краще почекати 1,5 години, поки утворюється харчова грудка і вже тоді розведення травного соку не буде так згубно впливати на перетравлення їжі.

Кулер з водою ?!


Німецькі експерти взяли на аналіз води з тисячі кулерів і в кожному третьому були виявлені хвороботворні бактерії. Це кишкова паличка, це фекальний стрептокок, навіть водорості були знайдені в цій воді. У цьому не винні фірми-виробника, в цьому винна практично особливість кулера. В інструкції до використання кулерів написано, що не можна його ставити на світло, що би там не заводилися водорості. Також не вказані ще деякі речі, що якщо воду використовують повільно, то в ній можуть завестися бактерії. У простому кулері вода іноді може застоюватися в разі особливості його конструкції, застояна вода це середовище для розвитку бактерій.


Якщо кулером користуються багато людей і серед цих людей є носії хвороботворної бактерії, то ця бактерія може потрапити в кулер, в саму конструкцію і там існувати.
Як безпечно використовувати воду з кулера

Інструкція до кулера: увага! не зберігайте бутлі під прямими сонячними променями, так як це сприяє появі водоростей і важливо не зберігати порожні бутлі в місцях з великим скупченням пилу. Пил основний шлях проникнення водоростей. Крім того, сам кулер періодично треба чистити. У європейському кулері наприклад висить папірець, у якому підкреслюється коли повинна бути наступна чистка кулера. Якщо кулер не чистять раз на пів року, там утворюється плівка з бактерій, які ви надалі і п'єте. Що б пити з нього безпечно воду, до його встановлення та обслуговування потрібно підійти з усією серйозністю і бути впевненим, що хтось за ним стежить і всі користуються дотримуючись правил гігієни.

Куяльник Інфо

Мітки інфо: якісна питна вода, як очистити питну воду, що продають під виглядом бутильованої води, свердловини та колодязі, догляд за кольором для питної води, хімічний та бактеріологічний склад води, смакові характеристики, фільтрація, мінеральна та джерельна вода.  

Коментарі