Сірководневі джерела в Україні | Санаторії з сірководневими ваннами 2021

Санаторії України з лікуванням сірководневими ваннами з природних джерел 2021

Курортів з джерелами природної сірководневої води в світі не так багато, а ось в Україні вони є. Сірководневі джерела відкриті в Закарпатті (Синяк), Івано-Франківській (Черче), Чернівецькій (Брусниця) і Львівській областях (Немирів, Любінь Великий, Шкло). На їх базі працюють санаторії, які для оздоровлення своїх пацієнтів застосовують сірководневі ванни.

Дані процедури мають заспокійливу, протизапальну, загоючу, імуномодулюючу, дезінтоксикаційну ефективну дію.

Вони мають і протипоказання: загальні для бальнеотерапії, непереносимість сірководню, гострі і хронічні хвороби жовчних шляхів, нирок, печінки; патологія серця і судин: серцева недостатність II стадії, ішемія і стенокардія, стану після інфарктів міокарда, атеросклероз судин головного мозку, вегето-судинні дисфункції.

Відразу варто обмовитися, що вода для сірководневих ванн не завжди має природне походження. Штучно приготовані ванни широко застосовують санаторії, які не мають власних джерел сірководневої води. Для цього змішують компоненти, домагаючись відповідності складу води природних джерел. У даній статті ми розглянемо тільки природні джерела сірководневої води, в яких санаторіях їх застосовують для оздоровлення відпочиваючих.

Санаторії з сірководневими ваннами в Закарпатті - Синяк

Сірководневі ванни Закарпаття - санаторій Синяк.

Сірководневі джерела сероводородные источники
У селі Синяк Мукачівського району Закарпатської області розташоване джерело Синяцькій сірководневої води. За складом вода слабо сульфідна, мало мінералізована, сульфатна, натрієво-кальцієво-магнієва, слабо-лужна.
При прийомі ванн з водою з Синяцького джерела в кров надходить сірководень, що активізує ферментні системи і прискорює регенеративні процеси. Він збільшує енергетичний ресурс клітин, приводить в норму роботу центральної нервової системи.

Вплив сульфідних вод нормалізує артеріальний тиск, прискорює кровообіг, покращує кровопостачання органів, кілька уповільнює серцевий ритм, але підсилює вентиляцію легенів і споживання кисню.

Сірководнева вода закарпатського джерела ефективна при лікуванні наступних органів і систем:
 

 • опорно-рухова (хвороба Бехтєрєва, ревматоїдний артрит, остеохондроз, хронічний остеомієліт, деформуючий остеоартроз, міозит, бурсит, міопатія, подагра, наслідки переломів кісток);
 • серце і судини (гіпертонічна хвороба І та ІІ стадії, ревматизм в неактивній фазі, тромбофлебіт хронічний, варикоз вен, облітеруючий ендартерит нижніх кінцівок);
 • нервова (неврастенія, радикуліт, радикулоневрит, нейроциркуляторна дистонія, фантомні болі, плескіт, поліневрит);
 • репродуктивна (хронічний простатит, безпліддя); шкіра (псоріаз, нейродерміт, хронічний дерматит, в тому числі алергічної природи, екзема, іхтіоз, себорея);
 • імунна (склеродермія, системний червоний вовчак);
 • ендокринна (цукровий діабет).

Пройти курс лікування Синяцькою сірководневою водою можна в санаторії «Синяк». Опис курсу лікування сірководневими ваннами, актуальні ціни на путівки, фото місцевості і самого санаторію, контакти та інша корисна інформація - на сайті здравниці www.syniak.com.ua.

Сірководневі ванни в санаторії «Любінь Великий»


Санаторій з сірководневими ваннами Великий Любінь

Любень Великий
Джерела сірководневої води з рідкісними властивостями є в смт. Великий Любінь Львівської області України. Мінералізація води становить 2 гр / дм3, вміст сірководню досягає 80 мг / дм3.

Сірководневі ванни з водою з веліколюбенскіх джерел надзвичайно ефективні при лікуванні пацієнтів з такими захворюваннями:

 •   шкіри: псоріаз, вітіліго, екзема, інші захворювання не запального характеру;
 •   кістково-м'язовими: остеохондроз, артрит, посттравматичні контрактури, остеоартроз, спондильоз;
 •   серцево-судинними: гіпертонія, стенокардія, тромбофлебіт, стани після інфаркту міокарда;
 •   нервової системи: радикуліти, неврити, наслідки травм, інсультів.

Вплив сірководневих ванн на шкіру людини включає нормалізацію функції вегетативної нервової системи, покращує мікроциркуляцію крові, стимулює обмінні процеси, нормалізує обмін ліпідів і холестерину, знімає запалення, надає розсмоктуючу і трофічну дію, активізує процеси регенерації.

Курс лікування ваннами з великолюблінською сірководневою водою можна пройти в санаторії «Любінь Великий», на території якого і розташовані джерела. Лікування призначає лікар після діагностики стану здоров'я. Крім сірководневих ванн лікувальні процедури включають водолікування кисневими, хвойними, перловими та іншими ваннами і видами душів, масаж, ЛФК, торфолікування, фітотерапію та інші оздоровлюючі заходи.

Відпочиваючих проживають в 1-, 2-місних номерах і номерах класу люкс. В ціну путівки входить харчування по замовленому меню, за показаннями - дієтичне. Санаторій розташований в смт. Великий Любінь (Львівська область України).

Поточні ціни, телефони, фотогалерея, опис лікувальних програм і відпочинку в санаторії, можливість оформити замовлення на путівку без посередників є на офіційному сайті установи sanatoriy-lubin.ub.ua.

Лікування сірководневими ваннами з «Буковинської Мацеста»


Лікування сірководневими ваннами в санаторії Брусниця

Буковинської Мацеста
Сірководневу воду Брусніцкого родовища називають «Буковинської Мацеста». Мінеральна вода володіє високою концентрацією сірководню - 265-300 мг / л. Курс лікування ваннами з сірководневою водою Брусницького родовища можна пройти в санаторії «Брусниця».

Бальнеологічні процедури з застосуванням «Буковинської Мацеста» найбільш ефективні при патології:

 • опорно-рухового апарату: травми кісток і суглобів, ревматоїдний артрит, посттравматичні артрозоартрити, хвороба Бехтєрєва, остеохондроз хребта, артроз, контрактури, остеомієліт, грижі Шморля, больовий синдром, інші захворювання кісток і суглобів;серцево-судинної системи: гіпертонія, гіпотонія, ішемія, тромбофлебіт, варикоз і облітеруючі захворювання судин;
 •  нервової системи: міопатія, неврастенія, невроз, мієліт, неврит, поліневрит, радикуліт, плескіт, хвороба Рейно, наслідки травм головного мозку;
 •  сечостатевої сфери: безпліддя, запалення хронічного характеру матки і придатків, стану після гінекологічних операцій, порушення менструального циклу, генітальний ендометріоз;
 •  шкіри: опікові деформації, псоріаз, псоріаз, екзема, нейродерміт, гіпертрофічні рубці.

Проживання в 2- і 3-місних кімнатах. Детальніше про умови прийому пацієнтів, лікування сірководневими ваннами на brusnytsya.besaba.com. Установа розташована в с. Брусниця Чернівецької області України.

Сірководневі ванни в санаторії «Черче»

Санаторій з лікуванням сірководневими ваннами Черче

Черче
Вже один природне джерело сірководневої води діє в Івано-Франківській області. Лікування сірководневими ваннами наповненими водою з цього джерела проводить санаторій «Черче». За складом це сульфітно-сульфатно-гідрокарбонатно-кальцієва вода, що містить сірководень в концентрації 30-60 мг / л.

Прийом ванн з водою з цього джерела активізує діяльність ферментів і гормонів, покращує обмін речовин, прискорює розсмоктування запалень і відновлення пошкоджених тканин, покращує периферичний кровообіг, знімає больові відчуття, підвищує опірність організму.

Санаторій проводить лікування сірководневими ваннами при хворобах:

 •     хребта: хвороба Бехтерова, остеохондроз, спондилоартроз, деформуючий спондильоз;
 •     суглобів: деформуючий і посттравматичний артроз, полиостеоартроз, ревматичні й інші види артритів і поліартритів;
 •     нервової системи: астенія, безсоння, неврастенія та інші функціональні розлади, неврит, радикуліт, плескіт, стану після інсультів, черепно-мозкових і спінальних травм, запальних процесів мозку;
 •     судин: варикоз, хвороба Рейно, облітеруючий ендартеріїт і хронічні виразки нижніх кінцівок;
 •     репродуктивної системи: безпліддя, хронічний аднексит, хронічний простатит та інші.

Крім сірководневих ванн курс санаторного лікування може включати аплікації з грязями місцевого родовища, процедури апаратної фізіотерапії, голкорефлексотерапії, психотерапії, ЛФК, підводної витяжки та інших.

Тривалість путівки - 12, 24 днів. Проживання відпочиваючих в 1-, 2-місцевих кімнатах. Харчування триразове дієтичне, для дітей - чотириразове.

Санаторій знаходиться в с. Черче (Івано-Франківська область України). Додаткову інформацію про актуальні ціни, організації лікування, вплив сірководневих ванн, номерах контактних телефонів можна отримати на сайті санаторію - cherche.com.ua.

Сірководневі ванни з водою з джерела «Шкло»

Сірководневі ванни в санаторії Шкло

Шкло
Шкловська сірководнева вода аналогічна водам джерел Немирова і Любінь Великого. За складом вона відноситься до сульфатно-гідрокарбонатних кальцієво-магнієвих із середньою мінералізацією (2,5-4 г / л). Концентрація сірководню досягає 120-150 мг / л. Курс сірководневих ванн з водою з Шкловського джерела проводить санаторій «Шкло».

Курс даних процедур:

 •     покращує кровообіг (особливо периферійне);
 •     сприяє загасання запальних процесів, больових відчуттів в суглобах;
 •     допомагає зняти стрес;
 •     покращує обмінні процеси в організмі;
 •     знижує артеріальний тиск;
 •     має бактерицидну дію на шкіру.

Лікування сірководневими ваннами з водою з Шкловського джерела рекомендовано при захворюваннях (в хронічній формі):

 •     опорно-рухового апарату - хвороба Бехтєрєва, ревматичний і ревматоїдний поліартрити, остеохондроз, спондилоартроз, остеоартроз, травми, їх наслідки;
 •     нервової системи - головний біль, радикуліт, невралгія, неврит, плескіт, нейроциркуляторна дистонія, астено-невротичний синдром, наслідки спинномозкових травм, дитячий церебральний параліч;
 •     шкіри - екзема, псоріаз;
 •     порушеннях обміну речовин - подагра, ожиріння, цукровий діабет;
 •     сечостатевої системи - пієлонефрит, сечокам'яна хвороба, сечокислий діатез, цистит, простатит, уретрит, сальпінгоофорит;
 •     шлунково-кишкового тракту - хронічні форми гепатиту, холециститу, коліту, ентериту, гастриту, виразкова хвороба шлунка, дванадцятипалої кишки;
 •     серця і судин - хронічні захворювання міокарда, атеросклеротичний кардіосклероз, гіпертонія I ст.

Крім сірководневих ванн курс санаторного лікування може включати процедури електрофорезу, лазеротерапії, магнітотерапії, ампліпульстерапії, діадинамотерапії, УВЧ-терапії, ультразвукової терапії, гальванізації, масажу, лікувальної фізкультури та інших оздоровлюючих практик. Лікування призначає лікар після обстеження.

Відпочиваючі проживають в одно-, дво- і тримісних номерах з однієї або двох кімнатах і санвузла. Харчування чотириразове по замовленому дієтичного меню.

Вільний час відпочиваючі проводять, відвідуючи екскурсії, кіносеанси, танцювальні вечори, бібліотеку. Для любителів активного відпочинку передбачені можливість пограти в більярд, теніс, скупатися або порибалити на розташованих поблизу природних озерах.

Санаторій розташований в смт. Шкло (Львівська область). Дізнатися ціни на путівки, забронювати номер, вивчити інформацію про лікування сірководневими ваннами, задати питання та отримати кваліфіковані відповіді можна на сайті санаторію - sankur-shklo.com.ua.

Інформаційний портал санаторію - Куяльник Інфо

Мітки інфо: санаторій Шкло, санаторій Черче, санаторій Брусниця, санаторій Великий Любінь, санаторій Синяк, санаторії України.
 

Коментарі