Ектопія шийки матки (Ерозія) - причини, симптоми і чим заборонено лікувати

Увага Ектопія - ерозія шийки матки (або Ендоцервікоз)

Ектопія - ерозія шийки матки ерозия шейки ектопия
Ерозія шийки матки - Ектопія або Ендоцервікоз
 За статистикою Ектопія, захворювання слизової оболонки шийки матки на першому місці серед жіночих захворювань. Якщо у жінки з'являється ерозія до 3-х сантиметрів, вона може переродитися в злоякісну пухлину. Хвороба часто прогресує, послаблює захисні властивості мікрофлори.Безперешкодно проникаючи в яєчники, численні інфекції є причиною безпліддя. Не чекайте поки хвороба буде серйозно загрожувати здоров'ю. Ектопії можна розділити на 1-2-3 стадії, існують ще й дисплазії. Все це називається ерозія шийки матки або по новому Ектопія. Ми повинні розвінчати кілька думок, присвячених ерозії - ектопія шийки матки.

Важливість діагностики


До 50 відсотків жінок не приходить до гінеколога на планову перевірку, чим ризикують отримати ускладнення під час ендоцервікозу. Сумна статистика. В онкології жіночих захворювань рак шийки матки займає лідируючи позиції. Таку пухлину легко визначити візуально, для діагностики треба тільки прийти на прийом до лікаря.


Ерозія шийки, часто може передувати раку. Ектопія (ерозія шийки матки) - захворювання етапне, існує проста ектопія (ерозія), а є дисплазія шийки матки 1, 2, 3 ступеня, це вже більш небезпечна ектопія (ерозія) і 4 ступінь - це вже рак.
 

Псевдоерозія


Стикаючись з помилками які є у жінок щодо цього захворювання, існує як позитивна, так і зовсім не достовірна інформація. Ходить найпоширеніша помилка, що Ектопія (ерозія) шийки матки розвивається тільки тоді, коли жінка живе статевим життям.

Дівчинка спочатку народжується з ерозованою шийкою матки і живе в такому стані до 22-23 років. До 24 років ерозірованний епітелій заміщається багаторядним плоским, захисним.

Однак, коли не відбувається заміщення однорядного епітелію через гормональні зміни, внутрішні травми, лікар вже бачить ектопію (ерозію) шийки матки. У будь-якому випадку, це патологія шийки матки. Шийка матки вважається нормальною, якщо вона покрита багатошаровим плоским, не зміненим епітелієм.


На жаль, за статистикою, величезна кількість юних дівчат які вже встигли пройти до 23 років через припікання, через кріодеструкцію, через різноманітні методи лікування того, чого можна було б не лікувати, а просто спостерігати.

Потрібна певна стриманість у прийнятті хірургічних рішень. Тобто, до 23 років цю особливість (діагноз) потрібно спостерігати і якщо буде потрібно, додатково проводити аналізи.

Коли в підлітковому віці збивається менструальний цикл, це може бути симптомом ектопії шийки матки. Є таке поняття як "невинність" і шийка візуально не доступна для огляду. Адже лікар не може зробити стандартний огляд шийки матки в дзеркалах, з мікроскопом і т.д. у незайманої дівчини. Але в 15 років, дуже нестабільний гормональний фон і їх гормони, як то кажуть "грають" і викликають різні порушення і дисбаланс. Обов'язково потрібно спостерігати.

Якщо у 15 річної дівчини є скарги, тоді можна запідозрити, що в піхву може проникнути інфекція і привести до розвитку ерозії.Жінки вважають, що ектопію може викликати тільки наявність інфекційного захворювання


Ерозію викликає інфекція? Так, інфекція займає основне місце в розвитку ектопії, але є ще механічні пошкодження шийки матки. Ектопію викликають папіломавірусна інфекція, грибкова та бактеріальна. Коли входить інфекція в здорову слизову, тоді безумовно інфекція несе вражаючий фактор, руйнує епітелій.


Зараз в розвитку ектопії шийки матки, особливо в розвитку важких дисплазій, перед ракових захворювань особливе значення мають папіломавірусна, герпетична і цитомегаловірусна інфекція. Папіломавірус 16-18 типу є онковірус, а віруси відповідно викликають рак шийки матки.
У світі існує профілактика цих вірусів. Потрібно вакцинувати дівчат з 13 років від папіломавірусної інфекції. Зазвичай у нас запізнюються і приходять на вакцинацію вже жінки.

Розміри ерозії різноманітні, вона може бути від 2 мм, а може досягати розмірів до 5-и копійчаної монети. Вона може займати всю шийку, а також може переходити на склепіння піхви.


Механічне пошкодження шийки матки


Механічні ушкодження шийки матки виходять в результаті використання тампонів у віці, коли ще не повністю епітелізіровалась шийка матки.

Наприклад, в 19 років сталася втрата цноти, а до 23 років використання вагінальних тампонів травмує дуже ніжну, чутливу шийку матки і перетворює її в велику ерозовану поверхню. Це можуть бути і презервативи, поки не сформувався новий захисний епітелій, і це можуть бути різноманітні предмети, які іноді мають місце входити.


Це так звана справжня Ектопія шийки матки. Наприклад, лікар дивився в дзеркало і краєм зачепив здорову шийку матки, що і могло спровокувати ерозію. З'являється рана, але протягом 4 днів заживає знову. Може бути механічна справжня ерозія пов'язана з травматизацією якимось предметом.

Предметів, якими користуються жінки неймовірна кількість, починаючи від всіляких іграшок до засобів звичайної гігієни. Тобто можна травмуватися неправильно введеним тампоном, жінки травмують ерозію шийки матки і таблетками внутрішньопіхвовими, ще не розчинивши їх попередньо у воді (за інструкцією). У тому числі і засобами контрацепції, це внутрішньоматкова спіраль.


Є досить поширений спосіб контрацепції. Усередині матки знаходиться спіраль, а зовні на шийці матки знаходяться "вуса", за які потім, цю спіраль треба буде видаляти. Ось ці "вуса" іноді мають виражену подразнюючу дію на шийку матки і провокують розвиток ерозії механічним способом.
У жінки шийка матки не має больових рецепторів, тому її легко припікати звичайним шляхом. Крім того, якщо потрібно робити ширшу операцію, вирізати шматочок шийки матки, то виростає нова, здорова шийка матки.

До 22 років жінка практично беззахисна перед механічним пошкодженням шийки матки або входом інфекції. Тому, якщо ви рано починаєте статеве життя, звертайте особливу увагу на своє здоров'я.Які симптоми ектопії


Кровотеча поза менструального циклу, ознака захворювання - Ектопія шийки матки. Наприклад, мажуча, кров'яні виділення. Може супроводжуватися дефекацією і особливо після статевого акту. Інтимні стосунки, які закінчуються виділенням крові, це кричущий знак тривоги. Внизу живота тягне біль або виділення з піхви, біль або дизурія. У здорової жінки виділень не повинно бути. Досить одного симптому і обов'язково потрібно сходити до лікаря на огляд.Можливість завагітніти під час ектопії шийки матки


Завагітніти можна завжди, навіть при ерозії, але шансів мало. Якщо у безплідної пари, у жінки є Ектопія, потрібно пройти гормональні обстеження, на ТОРЧ інфекції. За результатами рекомендовано пройти курс оздоровлення.


Запалена ерозована шийка матки, це пекельне коло для сперматозоїда, температура у середовищі запалення 40-42 градуси. Поки сперматозоїд проходить "палаючу" шийку матки, він помирає. Сперматозоїд вже не життєздатний і не може запліднити яйцеклітину. Проте, сама по собі Ектопія не позбавляє жінку можливості завагітніти, але підвищує ризик різних ускладнень при вагітності.


Ектопія під час вагітності


При постановці жінки на облік, її шийка матки оглядається в дзеркалах, оглядається під мікроскопом, визначається форма ектопії, ступінь ризику і проводяться спеціальні аналізи. Якщо у неї цитологія свідчить про те, що дана Ектопіяія (ерозія) не несе онкологічних ризиків, вона спокійно може виношувати дитину і нічого не робити при вагітності.


А з онкологічними ризиками, слід визначитися в кожному конкретному випадку. Тому як, зафіксовані випадки, коли жінка входила у вагітність з ектопією, а виходила з раком шийки матки.

Як відомо при ектопії (ерозії шийки матки) один з варіантів - припікання. При вагітності електро процедур, пов'язаних з припіканням ектопії робити не можна. Дитина плаває у воді, віна може зловити цю "хвилю" і загинути від простого бажання у мами щось припекти при вагітності.

Велика біда, коли жінка вперше приходить до гінеколога будучи вагітною. Є ризик, що вагітність погіршить стан жінки.


Самолікування ектопії (ерозії) народним методом


Все, що входить в поняття самолікування, відтягує візит до лікаря. Чим тільки не лікують ектопії (ерозію), цибулею, часником, медом, господарським милом і сіно кладуть, і розбите яйце на вовняний ганчірочці засовують. Будь-яке самолікування, будь-які травички, ганчірки не вилікує ектопію, просто втрачається час.


Навпаки, можна погіршити стан, тому що, використання подразнюючих засобів, цибулі, часнику разом з медом може викликати алергію. Що стосується обліпихової олії, воно до такої міри сушить і стягує, що просто рветься здорова шийка. Це масло не можна ні в якому разі використовувати при ерозії.
Жінка тендітне створіння і треба пам'ятати, шийка матки дуже ніжна, якщо лопне, потім розбиту "чашку" буде дуже важко склеїти. Не існує народних методів, які були б здатні вилікувати ектопія - ерозію шийки матки.

Правильне лікування ектопії (ерозії)


При візиті до лікаря консультація, огляд і аналізи. Через дві години результат, дізнатися чи є підозра на папіломавірусну інфекцію, чи є підозра на герпес, на цитомегаловірус. Додатково здати аналізи на віруси або на хламідії, гонорея, дисбактеріоз піхви, уреаплазмоз. При необхідності можна все інфекції, все віруси перевірити через кров по імунітету.


З огляду на вік жінки і її можливість до народження дитини лікар прийме тактику лікування. Для жінок, які народили, як варіант сучасного методу лікування при звичайній, безпечній шийці матки, можна зробити радіохірургічну, косметичну коагуляцію радіохвилею. Після чого виростає нова, здорова, покрита багатошаровим плоским епітелієм шийка матки.

У дівчат що ше не народжували, проводиться кріодеструкція, тобто заморозка рідким азотом. Протягом п'яти хвилин заморожується вся хвора частина шийки матки, після чого вона відмирає, а замість неї виросте здорова, чиста шийка. Діатермокоагуляція, також використовується в даний час, припікання високочастотним струмом. Струм також спалює змінений, поганий епітелій і на цьому тлі зростає нова, здорова шийка матки.
Метод конізація. Це коли в матці вирізається конусовидно найболючіша частина шийки матки.

Припікання лазером.Альтернативний метод лікування ектопії (ерозії) - лікувальний мул


Результат досягається шляхом полостного застосування тампонів з теплою муловою гряззю лиману Куяльник. Методика лікування, за якістю нічим не поступається сучасним способам, лікування ектопії (ерозії) шийки матки, хоча і є більш тривалим у часі (близько 1 місяця). Допоміжним результатом в лікуванні є відновленням гормонального фону і кислотного середовища піхви. 


Наявність в мулі речовин типу гормонів, має бактерицидну дію. Грязелікування, в більшій частині сприяє підвищенню кровообігу в органах малого тазу, підвищенню загального імунітету, знеболює і розм'якшує рубці. Пройти лікування ерозії шийки матки можна в санаторії Куяльник.

Грязелікування повинен призначати лікар, як додаткове до основного. Курс з грязьових мулових тампонів можна повторювати. Цей метод, лікування гінекологічних захворювань користується популярністю серед жінок.


Лікар акушер-гінеколог дає консультацію

Інфо мітки: лікування ектопії, ерозії шийки матки, ерозія при вагітності, ендоцервікоз, ектопія і лікування захворювань статевих органів.

Коментарі