Варикоз, варикозне розширення вен - лікування

Варикоз - симптоми і наслідки

Варикозне розширення вен варикозное расширение
Варикоз


Варикоз - причини появи

Насправді варикоз, вузликове або варикозне розширення вен, частіше лікують серед жінок. Глобальних причин появи варикозної хвороби всього дві, перша - схильність у спадок від батьків, простіше кажучи слабкість венозної трубки і друга - фізичні і статичні навантаження на обидві ноги. Ось основні чинники варикозу, які, власне кажучи і викликають захворювання.

Тривале стояння і тривале сидіння, однаково погано позначається на відтоку крові від ніг. Положення сидячи - людина передавлює свої венозні шляхи відтоку, згинаючи ногу під кутом 90 градусів в колінному і тазостегновому суглобі, так відтік крові на верх від ноги, ще більш ускладнюється. Тривале сидіння офісних співробітників, точно так само шкідливо, як і професійне, тривале стояння таких працівників як вчителі, перукарі, стоматологи, хірурги.

При варикозної хвороби важливо зрозуміти, коли розвивається захворювання і що таке відбувається в організмі. У вені існують клапани, як стулки двері, які допомагають крові рухатися знизу вгору, від ніг до серця, проти природної сили тяжіння. Якби таких клапанів не було, кров не змогла б піднятися вгору.Порушення біомеханіки при варикозі


Перший механізм підняття крові від ніг вгору до серця - клапани вен. Для того, що б полегшити підняття крові від низу до верху і існують ці клапани. Другим важливим механізмом є скорочення литкових м'язів, які є як би другим серцем. Литковий м'яз скорочується і видавлює порцію крові, а клапани не дають їй повернутися назад.


Таким чином, клапан за клапаном, кров піднімається в гору. При варикозній хворобі, перш за все страждають саме стулки клапана. Вони коротшають або руйнуються, вони не виконують свою функцію. Таким чином варикоз ускладнює рух крові від низу до верху, кров залишається в ногах, розтягує вену і як наслідок, виходить вузол.

Багато хто вважає варикоз, це тільки захворювання нижніх кінцівок. Якщо копнути ще глибше, чому клапани пошкоджуються? Це або спадково обумовлене або придбане, характеризується слабкістю венозної стінки, сполучної тканини всіх венозних судин. Існує така гіпотеза і розглядається як комплексне порушення або слабкість сполучної тканини, не тільки в нижніх кінцівках, але і венозних басейнах інших органів.


Найчастіше звертають увагу на ноги, це розплата людства за прямоходіння. Оскільки, ми спираємося на дві ноги і в ногах кров знаходиться нижче за все, найдалі від серця. Так, крові найважче повернутися назад і потрібно виконати найбільший шлях. Тому, найчастіше з цього басейну стартує варикозна хвороба, проте є варикоз вен малого таза, ті ж гемороїдальні вузли, це комплексне ураження стінки венозних судин.


Варикоз вен малого таза


Варикозне розширення вен малого тазу не завжди потрібно лікувати. Останнім часом стали більш доступні і більш якісні ультразвукові методи діагностики. Майже кожна друга жінка, яка приходить після повторних, іноді після перших пологів, мають варикоз вен малого таза.


На міжнародних симпозіумах сьогодні дуже часто піднімається питання, чи треба лікувати і на якій стадії? В даний час вважається, що лікувати треба якщо є клінічні ознаки венозного застою в малому тазі. Присутні болі, які асоційовані разом з менструальним циклом. З'являється відчуття важкості, діагностується варикоз вен на ногах, які асоціюються з варикозом в малому тазу.

Звернутися до судинного хірурга не завадить для того, щоб зробити ультразвукове дослідження, подивитися чи не є жінка в групі ризику по виникненню варикозної хвороби.

Не обов'язково вона (хвороба) буде, все залежить від того, як клапани в самій вені на нозі працюють. Може таке бути, що в тазу варикоз є, а клапани в венах тримають надійно.


А буває навпаки, з практики - наприклад молода, красива, симпатична жінка у якої повторно, двічі зробили мініінвазивні втручання на одній і тій же нозі. Перший раз вона зверталася з косметичною метою, другий раз вже відзначила у себе відчуття тяжкості і якісь скарги. З'ясувалося, що є і симптоми тазового венозного повнокров'я. Втретє коригувати косметичний дефект було відмовлено, а зробили повноцінне обстеження, контрастний рентген.

Єдина діагностика, яка допомагає вирішити питання як лікувати варикоз, хірургічним шляхом або консервативно, це метод ультразвукового дуплексного сканування. У плані патології і взагалі тенденції лікування варикозу, сьогодні все більше і більше пацієнтів потрапляє в категорію, яку можна лікувати малоінвазивним методом. Аж до використання місцевого знеболення. Це лазерна венозна абляція, радіочастотна абляція, методика в європі вже випробувана, методи про які вже багато написано, багато досліджень.Ознаки та симптоми виникнення варикозу


Як зрозуміти, чи завжди скарги на розширення поверхневих вен є варикозною хворобою? Якщо є розширення підшкірних вен, це симптоми, а причина такого симптому криється всередині. Якщо причина розширення вен які ми бачимо під шкірою в тому, що не працюють клапани поверхневих вен, це варикозна хвороба при спроможності і працездатності всіх інших судин.

В іншій ситуації буває, коли в першу чергу страждають глибокі вени, спочатку не видно, але з часом виникають точно такі ж розширені вени. Точно такі ж і відрізнити їх за зовнішнім виглядом неможливо. Про те, що людина перенесла якесь захворювання з глибокими венами, не завжди може знати. Варикозні вени зовні, вони практично не відрізняються, але це буде вже не варикозна хвороба, це буде інше захворювання в наслідок тромбозу глибоких вен або наслідок захворювання глибоких вен.

Дебют захворювання можна схематично розділити на 2 підгрупи. Є пацієнти у яких захворювання починається з відчуття тяжкості, якогось болю в нижніх кінцівках, вени збільшуються до кінця дня, через набряклості, а вени, сіточки, зірочки з'являються пізніше.

У другому випадку пацієнт в принципі не скаржиться на болі і варикоз, залежить від індивідуальної чутливості до болю або залежить від режиму і в першу чергу відзначається поява вен. Людина не зазначає особливої ​​хворобливості, такі пацієнти ходять з розширеними венами роками і нічого не болить. Дуже поширена фраза - доктор у мене не болить, у мене вени на ногах вже років 10. Такі два підвиди симптомів виділяють, якщо пацієнт відчуває важкість у ногах або з'явилися якісь розширені вени.

Що стосується зірочок, то все не так просто. Дійсно, іноді судинні зірочки є передвісником або першим сигналом, про те, що не порядок в венах, але насправді це далеко не завжди. Буває абсолютно здорові поверхневі вени, абсолютно добре працюють в них клапани, але нога вся в судинних зірочках. Існує взаємозв'язок між гормональним фоном, гормональним статусом, захворюванням печінки, цілим рядом обмінних процесів, які призводять до розширення капілярів шкіри. Поява цих так званих сіточок, не завжди асоціюється з виникненням варикозу.
 

Тромбоз при варикозному розширенні вен


Тромбоз - є одним з ускладнень варикозної хвороби і досить серйозним. Бажано знати тромбоз чого, якщо мова йде про тромбоз варикозних розширених вен, то рівень тромбозу вище рівня коліна є небезпечним і вимагає негайного невідкладного хірургічного втручання.

Чому таких канонів дотримуються медики, тому що чим вище піднімається тромб, тим ближче він проходить по поверхневої лінії до місця з'єднання його з глибокою веною. Попадання тромбу, верхівки або частини тромбу в глибоку вену небезпечно для життя пацієнта. Є загроза ускладнення, тромбоемболія легеневої артерії з летальним результатом. Вона протікає блискавично, навіть якщо знаходитися близько до лікарів не завжди можна допомогти людині.

Якщо говорити про тромбоз і при
звичайній варикозній хворобі, дуже важко передбачити ймовірність ураження у людини, зазвичай 15% і залежить від багатьох факторів. Якщо у людини вже є тромбофлебіт (тромбоз поверхневих вен), тромби, як правило, мають тенденцію підніматися в гору.

Якщо він піднявся вище рівня коліна, досить високий ризик, що піднімаючись далі, він потрапить в глибоку систему і далі викличе у людини тромбоемболію. У популяції пацієнтів з варикозом, ризик тромбозу в 2-3 рази вище, ніж у всіх інших людей, ось так. Чи виникне у кожної конкретної людини з варикозом тромбоз або не виникне, лікар не може вгадати ніяк. А схильність до нього, завдяки варикозу на багато-багато разів вище, ніж у звичайного здорової людини.

Щоб лікувати причину треба її встановити. Щоб встановити причину треба знати що відбувається в нозі. Починати потрібно з ультразвукового дуплексного сканування, таким чином пацієнту зможуть визначити, чи є захворювання артерій і чи є захворювання вен.


Тому що і те, і інше - судини, і вони можуть викликати хворобливі симптоми. При ультразвуковому дослідженні вже можна оглянути і м'які тканини нижніх кінцівок на предмет захворювання суглобів, кісти м'яких тканин. Якщо лікарі якоїсь патології не виявили, наступний крок при скаргах, огляд у невропатолога.


Обстеження і діагностика варикозу


Звичайно, варикозна хвороба вважається хронічним захворюванням і не один хірург не скаже, що він дає стовідсоткову гарантію, що ніколи в житті на нозі пацієнта не з'явиться нова вена. Але принцип УЗД розшифровувати, розрахувати кровотік, гемодинаміку, обчислити де це порочне коло і роз'єднати його, для того, щоб не було рецидиву. В основному, скрізь є можливість зробити доплер судин нижніх кінцівок.

Методика дослідження називається і дуплексне сканування і доплерографія. Якість обстеження залежить не від наявності апарату, а від підготовки фахівців, які можуть зробити адекватно. Метод на жаль операторозавісімий і суб'єктивний, як би нам цього не хотілося, обстеження залежить від очей і від руки, а так само від знань оператора виконує спостереження.


Ще 10, 15, 20 років тому, більшість клінік не мали в своїх руках апарату УЗД (УЗД укр.) судин, який би допоміг чітко спланувати оперативне втручання. Оперували вени за принципом де бачу, там і оперую, тоді лікування вже залежало від ступеня кваліфікації лікаря. Зараз все більше технологій, зараз існує школа в судинної хірургії флебології. Зараз без ультразвукового дослідження не оперуються в нормальних клініках.
 

Варикоз при вагітності


Коли з'явилася важкість у ногах під час вагітності, можна носити компресійні колготки. Під час вагітності, а краще перед вагітністю, не завадило б пройти скринінгове дослідження вен на предмет схильності або наявності варикозної хвороби. Це допомагає вирішити відразу багато питань. Якщо у жінки є скарги з боку ніг, краще зробити це правильно, зробити ультразвукове дуплексне сканування. З'ясувати, чи є там клапаннанедостатність чи ні.

Якщо клапаннанедостатність є, то можливо, 1 ступінь компресії вже мала, що б носити її під час вагітності. Самостійне використання вагітними жінками компресійного трикотажу безпечно, друге питання, наскільки воно буде ефективно. Шкоди не буде, тому що лікарі рекомендують надіти компресійні колготки або панчохи при тромбофлебіті до кінця вагітності, іноді і в пологи при варикозної хвороби.


Небезпеки в тому, що вагітні носять компресійну білизну немає, важливо підібрати їх за ступенем компресії і за розміром.


Цукровий діабет і варикозна хвороба


При цукровому діабеті і варикозної хвороби можуть бути трофічні виразки, то вони ще більше ускладнюються, ще більш важкі в лікування і корекції. Тому обов'язково необхідно, якщо вирішувати питання про оперативне втручання, досліджувати артеріальний кровотік.

В першу чергу у хворих з цукровим діабетом уражаються артерії. Бездумна операція на венах в гонитві за варикозну хворобу, не враховуючи кровотік в артеріях, може привести до неприємних наслідків. Обов'язково вивчити і артеріальний і венозний кровотік, ризик виникнення виразки і тоді вже приймати рішення, що робити.Венотоникі - препарати при варикозі вен


Якщо це дійсно венотоникі, а не інші препарати, які можуть бути лише розрекламовані, то великої шкоди від них не варто очікувати, якщо це мазі. І особливої ​​користі від них теж мало, можна сказати, що їх завдання не нашкодити. Препарати які таблетовано потрібно приймати, а особливо відомих фірм, вони призначаються лікарем. Але призначаються в складі комплексного лікування хронічних захворювань вен. Для них є свої показання, вони однозначно полегшать симптоми.Дієта - харчування при варикозі


Крім медикаментозного лікування, варикозна хвороба вимагає дотримання дієти. По-перше, це продукти багаті на вітамін C. Вони сприяють зменшенню набряклості і зміцнюють стінки судин. По-друге, морепродукти, вони містять речовину, яка перешкоджає розтягуванню стінок судин.

Часник, цибуля, оливкова олія, вишня, смородина знижують згортання крові і таким чином запобігають появі згустків і тромбів. Волоський горіх і цитрусові, особливо лимони, чорноплідна горобина, журавлина, обліпиха та шипшина одні з кращих профілактичних продуктів при варикозі.Лазерне лікування варикозного розширення венЕндовазальной (ендоваскулярна) лазерна коагуляція вен при варикозі


Комплекс вправ для лікування варикозу - гімнастика проти варикозу


Варикоз - комплекс вправ для лікуванняГімнастика - профілактика проти варикозуНародний метод боротьби з варикозом


Досить два рази в день на півгодини піднімати ноги вгору. Вранці перед роботою сісти або лежачи закинути стопи ніг на стінку, так само поввторіть ввечері після роботи. Не зайвою процедура буде і в обід.

Якщо клапани не тримають кров у венах, швидше за все вони розхитані і при положенні ніг догори, кров буде стікати по венах без їх підтримки. Такі процедури не позбавлять від варикозу повністю, проте вже через пару-трійку днів можна помітити відчутне полегшення в ногах. Цей метод не скасовує похід до лікаря і повної діагностики судин.

Куяльник Інфо

Мітки інфо: як лікувати варикоз, результат лазерної коагуляції, дуплексне сканування вен.

Коментарі