Дитячий церебральний параліч “Санаторій Куяльник”

Дитячий церебральний параліч

Параліч ДЦП детский церебральный паралич
Лікування дитячого церебрального паралічу в Санаторії Куяльник – комплексне, в нього входить грязелікування, бальнеолікування, гідрокінезотерапія, фізіотерапія, масаж, ЛФК, механотерапія. Грязі Куяльника допомагають дітям з церебральним паралічем відновити рухову активність, знизити підвищений тонус.Санаторій Куяльник має багаторічний досвід допомоги дітям з церебральним паралічем. У Санаторій протягом багатьох років приїжджають діти, які завдяки лікуванню грязями Куяльника значно просунулися в боротьбі з цим важким захворюванням.

Комплекс лікування церебрального паралічу у дітей в Санаторії Куяльник

Грязелікування

Грязьові процедури призначаються за диференційованими методикам залежно від форми, ступеня тяжкості, супутньої патології (так дітям, які мали в анамнезі судомні напади або при наявності на ЕЕК ознак високої судомної готовності, грязелікування проводиться в поєднанні з протисудомними препаратами). Грязьові процедури чергуються з прийомом ропних ванн.
Мул з Куяльницького лиману – №1 за лікувальними властивостями в світі
Протипоказаннями до прийому грязьових процедур: судомний синдром, психомоторне збудження, вторинна гідроцефалія, загальні протипоказання.

Грязьові аплікації «штани», «труси», «панчохи», «рукавички» – температура 38-42 С, в залежності від віку і стану. Тривалість 10-20 хв. через день або 2 рази в тиждень (ослабленим – 5-15 хв.) – показані при спастичних формах дитячого церебрального паралічу.

Грязьові аплікації на шийно-комірцеву зону, температура 38-40С, тривалість 8-15 хв.

Хворим з гиперкинетичною формою призначаються грязьові аплікації на комірцеву зону, вздовж хребта, температура 38-40С, тривалість 8-15 хв. Для поліпшення мовної функції грязьові аплікації на нижню частину обличчя, носо-губний трикутник, температура мулу 38-40С, тривалість 8-10 хв.

Гальваногрязеві процедури (як самостійний курс лікування застосовуються в тих випадках, коли дитина погано переносить аплікаційний метод грязелікування), застосовуємо на комірцеву зону і шийно-грудний відділ. Температура мулу 38-40 С, тривалість 8-10 хв., Щільність струму 0,03-0,05 мА / см.

Дітям із затримкою фізичного розвитку призначаються грязьові аплікації на поперекову область (стимуляція недостатньої функції надниркових залоз). Температура мулу 38-40 С, тривалість 8-15 хв.

Бальнеолікування

Ропна (хлоридно-натрієва) ванна, хвойно-ропні, йодо-ропні ванни. Наявність мінеральних солей в ропі підсилює її дію, так як мінеральні речовини, проникаючи через шкіру і кров, збуджуючи рецептори, викликають регулюючу дію на стан центральної і вегетативної нервової систем, поліпшують процеси зовнішнього і тканинного дихання, гемодинаміку, терморегуляцію, сприяють розбудові імунологічної реактивності. Додавання екстракту хвої сприяє поліпшенню обмінних процесів, функції нервової системи, сну; додавання йодоброма – гіпотензивну дію, також впливає на обмін речовин, стан нервової системи. Тривалість процедури – 5-15 хв, температура процедури 36-37С, через день.

Підводний душ-масаж.

Гідрокінезотерапія проводиться в басейні з ропою Куяльницького лиману. Гідрокінезотерапія в басейні проводиться з елементами ЛФК, щодня або через день, через 2 години після прийому їжі і не пізніше, ніж за 2 години до сну.

Фізіотерапія спрямована на поліпшення рухових і психічних функцій, нормалізації центральної і периферичної регуляції м’язового тонусу, зниження спастичності і ригідності м’язів, ослаблення гіперкінезів, підвищення кровопостачання, мікроциркуляції, метаболічних процесів мозку (мікрохвильова, сінусомодельована терапія, електрофорез, електросон, індуктотермія) у дітей з церебральним паралічем.
  • Масаж.
  • ЛФК – індивідуальна методика.
  • Механотерапія – для розробки суглобів, зміцнення різних груп м’язів.
Санаторій Куяльник – це 50 кваліфікованих лікарів і 35 обладнаних процедурних
З усіх питань лікування дитячого церебрального паралічу у санаторії Куяльник звертайтеся до лікаря з медичної роботи – Нікітушкіна Валентина Миколаївна

Якщо Ви проходили лікування дитячого церебрального паралічу в санаторії Куяльник, ми Вам буде безмежно вдячні за ваші відгуки та рекомендації.

Коментарі