Гідрокінезотерапія
Основа реабілітації в санаторії Куяльник – активізація рухових функцій організму і соціальної адаптації людини. Гідрокінезотерапія – це максимально природний шлях відновлення людей з порушеннями органів руху. При лікуванні дітей-інвалідів враховуються всі методи впливу на рухові і сенсорні аналізатори. Головне в стимулюванні рухових функцій – відновлення пацієнта шляхом пасивних і активних рухів.Лікувальні процедури в басейні санаторію Куяльник дозволяють максимально включити психофізичні функції організму хворого. Вода є більш щільною структурою, ніж повітря, (питома вага води приблизно в 840 разів більше питомої ваги повітря) і впливає на зняття спастичності м’язів (спастичність – стан підвищеного тонусу м’язів, що приводить до скутості м’язів і заваді нормальним рухам, ході й мови). Максимальний ефект при гідрокінезотерапії дає вода Куяльницького лиману – ропа, тому що являє собою високомінералізовану рідину, що володіє більшою щільністю в порівнянні з простою водою, і тому значно більшою виштовхуючею силою.
Ропа Куяльника сприяє швидкому розсмоктуванню запального вогнища, зняттю болів, зменшення набряклості тканин.
Основні завдання гідрокінезотерапії
При захворюваннях і травмах центральної і периферичної нервової системи:- Поліпшення кровообігу і трофічних процесів в місці ураження з метою профілактики зрощення і рубцювання, для ліквідації або зменшення вегето-судинних і трофічних розладів (це покращує регенерацію нерва).
- Зміцнення зв’язкового апарату, ослаблення м’язової дистонії, що сприяє попередженню або усунення м’язових контрактур і тугоподвижности в суглобах.
- Удосконалення рухів і їх координації, боротьба з такими порушеннями як обмеження рухливості хребетного стовпа і його викривлення.
Основні етапи виконання комплексу гідрокінезотерапії
Адаптація перед початком процедури індивідуальна і залежить від стану пацієнта.Дихальна гімнастика.
Починають з загальних дихальних вправ, спрямованих на збільшення обсягу дихання, насичення організму киснем, нормалізації ритму дихання.Вправи для розвитку вестибулярного апарату, зміцнення черевного преса і м’язів ніг.
- Ходьба по дну басейну. Візуально контролювати симетричність і точність рухів.
- Ковзання на спині. Плавання на спині за допомогою ніг без навантаження.
- Поштовх від борта басейну двома ногами і т.д.
- Розвиток плечового пояса, рук, черевного преса, шийно-грудного відділу.
Вправи з м’ячем – приклади (рекомендується дітям з міопатією):
Взяти м’яч (розмір м’яча, що міститься в руку). Зігнувши руки в ліктях, з’єднати долоні з м’ячем перед собою. Зробити вдих і на видиху сильно здавити м’яч долонями.
Взяти м’яч рукою. Занурюємо його в воду. Під дією сили, що виштовхує води, відчуваємо опір води.
Лежачи на спині у воді, руки розташувати на поручнях. Методист тримає пацієнта за ноги і руками створює опір.
Використання масажу при проведенні процедури гідрокінезотерапії в басейні.
Між проведенням необхідних вправ, можна використовувати короткостроковий масаж м’язів, які відчували навантаження. Масаж у воді активізує обмінні процеси, покращує крово- – і лімфообіг в тканинах і органах. Його вплив на організм обумовлено не тільки шляхом механічного впливу. Що дозволить відновити стомлені м’язи і додатково активізувати обмінні процеси в тканинах.Результати гідрокінезотерапії в Санаторії Куяльник
Після проведення процедур в басейні з Куяльницького ропою:У дітей з ДЦП та міопатію змінюються соціально-побутові та психомоторні показники.
У хворих на сколіоз відзначається стійкий стан організму, що дозволяє підтримувати отриманий результат.
Процедури гідрокінезотерапії проводить інструктор ЛФК Скрипак Євген Володимирович.
Коментарі
Опублікувати коментар