Лікування – деформуючий остеоартроз суглобів в санаторії Куяльник | причини захворювання і його діагностика

Лікування остеоартрозу суглобів

Деформуючий остеоартроз суглобів деформирующий суставов
Схильні до цього захворювання в більшості випадків колінні і тазостегнові суглоби, найчастіше хвороба не обходить жоден суглоб в тілі пацієнта.

Деформуючий остеоартроз (артрит, в англомовній номенклатурі) – не запальне, дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобів і суглобових хрящів, без інфекційного компонента. При перших симптомах слід негайно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. В основі захворювання лежить передчасне старіння або пошкодження суглоба – травматичного або ідіопатичного.

Причини остеоартрозу

Основна ж причина остеоартрозу полягає в тому, що під впливом надмірного навантаження на суглобовий хрящ (зайву вагу, тривала робота в одному положенні, порушення постави, травми, деякі види спорту: біг, важка атлетика) відбувається його пошкодження. Організм, намагаючись створити умови для загоєння хворого органу, сигналізує мозку за допомогою больових відчуттів в місцях прикріплення до суглобу м’язів і основних зв’язок.

Важливо вже на початковому етапі захворювання звернутися до фахівця і вибрати найбільш підходящий метод лікування. Однією з дієвих терапій є грязелікування в санаторії Куяльник, також хороші результати дають процедури ропні ванни, за погодженням з лікуючим лікарем.

Якщо вчасно не усунуто проблему, за постійним болем приходить деформація суглобів, що може привести до функціональної недостатності та деформацію кісткової тканини. Таким чином, остеоартроз – це хронічне прогресуюче захворювання синовіальних суглобів.

Поширеність захворювання остеоартроз

Остеоартрозу схильні близько 10-12% населення, його виявляють у половини людей старше 60 років, але останнім часом це захворювання діагностується також і у пацієнтів більш молодої вікової категорії. Таким чином, середній вік пацієнтів із захворюванням «деформуючий артроз» – від 40 до 50 років. Остаточно причину виникнення хвороби неможливо встановити.

Гонартроз (від грец. Γόνυ – коліно), ураженням колінних суглобів страждають близько 13-29% жителів Європи. Коксартроз (від лат. Coxa – стегно) – остеоартроз тазостегнових суглобів спостерігається у 10-12% населення. Дослідним шляхом встановлено, що при деформуючому остеоартрозі відбувається дегенерація хряща, він стає раздрібненим, дрібні його частки дратують синовіальну оболонку, закінчується все зменшенням або «висиханням» хряща, що провокує розвиток запального процесса.

Стадії хвороби «деформуючий остеоартроз»

Стадії хвороби деформуючого остеоартрозу класифікують виходячи з клініко-рентгенологічної картини хвороби.

Перша стадія: Рухливість суглобів зменшується в невеликому ступені, при цьому суглобова щілина трохи звужується, виникають первинні остеофіти суглобових площин по краях.

Друга стадія: При русі рухливість суглоба знижується, з’являється характерний хрускіт, спостерігається м’язова атрофія і помітне звуження щілини суглоба. На цій стадії вже формуються остеофіти, причому в даному випадку вони великі й більш помітні при ходьбі і навантаженнях, активно розвивається в кістковій тканині субхондральний остеосклероз.

Третя стадія: Різке обмеження рухливості суглоба, його деформація, суглобова щілина практично зникає. Кісткова деформація – стабільно виражена, закріплюють свої позиції великі остеофіти, помітно наявність субхондральних кіст, з’являються так звані суглобові «миші».

Небезпека хвороби

Небезпека остеоартрозу в тому, що без грамотного і комплексного лікування захворювання досить швидко прогресує, пацієнт залишається інвалідом, втрачаючи функціональні рухові можливості. Остеоартрозное ураження суглобів може поширюватися і на хребет.

Чинники, що викликають деформуючий остеоартроз

Велика розмаїтість факторів, що впливають на розвиток хвороби. Деформуючий остеоартроз розрізняють двох видів:

 • Первинний.
 • Вторинний.

При первинному остеоартрозі розвиваються дегенеративні зміни в здоровому хрящі, часто у спортсменів – через великий темп фізичного навантаження, а також у жінок (під час клімактеричного періоду).

Санаторій Куяльник – це 50 кваліфікованих лікарів і 35 обладнаних процедурних

При вторинному остеоартрозі спостерігається деформація хряща внаслідок травм суглоба (особливо при внутрішньосуглобових переломах) і згодом захворювань неспецифічним артритом.

Як говорилося вище, значущим фактором ризику деформуючого остеоартрозу є надмірні фізичні навантаження при заняттях спортом або викликані специфікою роботи, коли домінує, в основному, важка фізична праця. В даних випадках багаторазово зростає навантаження на суглоби, знижується нормальне харчування хрящів, і вони не встигають відновиться при настільки високому навантаженні і нестабільних умовах.

Фактором, що впливає на виникнення артрозу і є пусковим моментом хвороби, – це екологічна обстановка, вплив шкідливих умов і шкідливих речовин на організм: нікотин, алкоголь, хімічні токсини.

Стартовим поштовхом до розвитку деформуючого остеоартрозу може стати будь-який з цих факторів. Не завжди є можливість попередити виникнення даного захворювання, тому варто приділити увагу регулярному медичному обстеженню щоб уникнути допущення розвитку такого неприємного захворювання, як остеоартроз.

Симптоми при деформуючому остеоартрозі колінного суглоба


Ознаки

Однією з ознак розвитку гонартрозу є поступові і непомітні зміни в колінних суглобах: після тривалого сидячого положення по час підйому у людини може спостерігатися легкий хрускіт і відчуття стягнутості в області колін. Під час ходьби можна помітити, що коліна згинаються з великим напруженням, ніж раніше, дуже помітна «ранкова скутість» суглоба, коли в ранкові години, до того, як людина розігрів суглоби, відчувається напруга і неприємні відчуття, і навіть біль. Все це помітно при підвищеній активності і вщухає під час зняття навантаження на суглоби.

Основні скарги пацієнтів – на болі при навантаженні і під час відпочинку. Вражений суглоб відносно швидко приходить в спокій, але при русі відзначають хрускіт в суглобі. Виникає припухлість в області суглоба, а також болючість при пальпації. Відзначається деформація суглоба в міру розвитку хвороби і, як результат – обмеженість руху. Хороші результати при першій стадії захворювання дає лікувальний мул.

Симптоми деформуючого артрозу тазостегнового суглоба: починається все з дискомфортних відчуттів при ходьбі і відсутність у спокійному стані; слабкий біль не тільки в тазостегновому суглобі, але і в коліні або в області паху. Згодом з’являється кульгавість, викликана прагненням хворого пощадити ногу, що подає больові сигнали. Що страждає початковою стадією коксартрозу, намагається перенести навантаження при ходьбі на іншу, здорову ногу, через що змінюється хода, змінюється постава, страждають інші органи, загальний стан здоров’я значно погіршується.

В даному випадку необхідно невідкладно звернутися до лікаря – інакше прогресуюча хвороба викличе атрофію м’язів в ділянках перенапруги і, як наслідок, відмова суглоба працювати. Єдиний вихід в такому запущеному випадку – хірургічне втручання. При перших симптомах коксартроза необхідно провести рентгенологічне дослідження, яке покаже вираженість змін в суглобах, і екстрено провести терапію з неминучим спокоєм і виділенням часу для відновлення організму.

Лікування в повній мірі ви можете отримати на базі лікувальних грязей і повного курсу терапії в санаторії ім. Пирогова «Куяльник»

Методи лікування остеоартрозів

Серед методів лікування артрозів важливу роль відіграє лікування цілющим мулом. У лікуванні хворих на деформуючий остеоартроз в санаторії ім. Пирогова застосовують:

 • Щадний режим при тренуваннях.
 • Раціональне харчування.
 • Мінеральна вода «Куяльник».
 • Мулове лікування.
 • Мулові аплікації.
 • Мулові компреси.
 • Водні процедури:
 • Ропові ванни з додаванням шавлії, брому, хвої).
 • Гідрокінезотерапія (лікувальна фізкультура в басейні з ропою).
 • Фізіотерапевтичні методи лікування:
 • Магнітотерапія.
 • Магнітолазер.
 • Ультразвук з ХОНДРОКСИД.
 • Електрофорез з пелодексом.
 • Тренажерний зал (для розробки суглобів).

В результаті бальнеомулолікування:

Поліпшується загальне самопочуття.
Зменшуються або зникають болі в суглобах.
Підвищується опорно-рухова функція суглобів і працездатність.

Якщо суглоб необоротно втратив свою функцію, єдиним методом лікування стає протезування. 
Краще не допускати хворобу до останньої стадії і своєчасно пройти курс лікування в санаторії Куяльник.

Інформаційний портал Куяльник Інфо

Мітки інфо: Причини захворювання, симптоми і ознаки, профілактика остеоартрозу, діагностика і лікування, надання першої допомоги. Що робити при діагнозі деформуючий остеоартроз. Консервативне лікування та операції. Платні клініки в яких лікується деформуючий остеоартроз.

Є протипоказання, тому необхідно проконсультуватися з фахівцем! Ми не заліковуємо, а лікуємо. Наше лікування безпечне та ефективне.

Коментарі