Лікування псоріазу мулом

Псоріаз

Псоріаз лечение псориаза грязью
На сьогоднішній день псоріаз – мало вивчене захворювання. Медицина поки не знайшла єдиного способу вилікувати недугу. Однак, комплексний підхід до лікування, грамотні призначення фахівців і профілактика захворювання допомагають поліпшити стан пацієнтів: прибрати свербіж, виражений косметичний дефект шкіри і навіть домогтися стійкої ремісії.

Що таке псоріаз?

Псоріаз – це хронічне шкірне захворювання, яке не є інфекційним. Виявляється у вигляді лущення червоних плям. Псоріатичні висипання найчастіше з’являються на кінцівках, ліктьових і колінних суглобах. Рідше вражають шкіру голови і обличчя.

Симптоми псоріазу

Розвинений псоріаз має яскраву симптоматику, але починається практично непомітно. На перших етапах уражаються невеликі ділянки на згинах кінцівок, хвилястою частини голови і лінії росту волосся. Іноді, перші висипання з’являються на місці механічного подразнення шкіри. Відчувається сверблячка і стянутость, на шкірі з’являються червоні плями, що лущаться. Згодом вони розростаються і покривають всі великі ділянки шкіри.

Причини появи

Точна причина появи цієї хвороби невідома. Однак виділяють можливі фактори розвитку псоріазу:

  • генетичний;
  • порушення роботи імунної системи;
  • погана екологія;
  • травми шкірного покриву;
  • ендокринні порушення; психологічний фактор і стреси.

Грязелікування псоріазу

Курорт «Куяльник» має багатий досвід лікування мулом псоріазу. Досвідчені лікарі курорту використовують методи грязе-бальнеолікування в поєднанні з фізіотерапією і психотерапією. Куяльницький мул насичений мікроелементами, мінеральними солями і активними речовинами, схожими за дією з антибіотиками і гормональними препаратами. Кращий ефект досягається при проходженні санаторно-курортного лікування курсом під наглядом лікарів.

Грязелікування псоріазу проводиться в неактивній і підгострій фазі. У фазу загострення, застосування мулу протипоказано, так як це може погіршити запалення.

Як проходить лікування?

Для початку, необхідно проконсультуватися з лікарем. Фахівці санаторію «Куяльник» індивідуально підберуть програму лікування і призначать необхідні процедури.

При псоріазі використовують метод аплікацій. На водяній бані мул розігрівають до 35-50 ° С і прикладають шаром 1-2 сантиметри до уражених ділянок шкіри. Тривалість процедури і температура підбираються індивідуально. У клінічному санаторії імені Пирогова грязелікування поєднують з рядом допоміжних процедур:

  • ропні ванни;
  • купанням в басейні з роповою водою лиману;
  • кліматотерапією: клімат курортної Одеси чудово підходить і сприятливо впливає на організм;
  • фізіотерапією.

75% повністю вилікувалися від псоріазу

У літню пору хворим рекомендовано купання в Куяльницькому лимані, сонячні ванни; в зимовий час хворі отримують ультрафіолетове опромінення, починаючи з суберітемної дози, додаючи щодня по ½ ерітемної дози, на курс 10-14 процедур. УФО призначається після прийому водомулових процедур.

Комплекс процедур цілюще впливає на процес очищення шкіри від псоріатичних бляшок і її регенерацію. У переважної більшості хворих в кінці санаторно-курортного лікування на місці псоріатичних бляшок на шкірі залишаються ділянки легкої пігментації.

Коментарі