Хвороба Бехтерева – ефективне лікування мулом в санаторії

Хвороба Бехтерева запалення міжхребцевих суглобів


Хвороба Бехтерева болезнь бехтерева

Хвороба Бехтерева

Хвороба Бехтерева – хронічне запалення міжхребцевих суглобів, в результаті якого вони зростаються і втрачають свою рухливість. Захворювання найчастіше зустрічається у чоловіків у віці 20-30 років. При хвороби Бехтерева деформуються суглоби, що складаються з хрящових тканин. Хвороба носить аутоімунний і інфекціонно-алергічний характер.Причини захворювання – спадкова схильність, хронічні інфекції кишечника і сечовивідних шляхів, стреси, травми опорно-рухового апарату.

При хворобі Бехтерева пацієнти відчувають біль в крижово-клубової області, яка посилюється в другій половині ночі. Також спостерігаються болі в п’яткових кістках, біль і відчуття скутості в грудному відділі хребта. У крові підвищується вміст ШОЕ – до 30-40 мм за годину і вище.

Даному захворюванню може передувати артрит.
На початковому етапі захворювання пацієнти скаржаться на болі в області крижів і попереку, скутість в другій половині ночі і ближче до ранку. Болі зменшуються під час руху. Хребет не може здійснювати звичні рухи. Замість цього з’являється підвищена рухливість в тазостегнових суглобах. З’являється викривлення хребта і хронічна сутолость. Сповільнюється ріст грудної клітини.

Хвороба Бехтерева також може вразити ліктьові, колінні, гомілковостопні захворювання. Також може з’явитися недостатність аортальних клапанів, перикардит, порушення серцевого ритму, амілоїдоз нирок.


Результати лікувіання мулом

У санаторію Куяльник лікування хвороби Бехтерева пройшли 73 людини. Кращі результати при лікуванні захворювання дають газогрязьові і ропні ванни з шавлією.

При газогрязьових ваннах на організм впливають розчинені в ропі лікувальні грязі з сірководнем і вуглекислотою.

Газогрязьові ванни призначаються курсом 10-12 ванн через день. Температура розчину – 36 С, час – 10 хв. Також пацієнт проходить курс ропних ванн з екстрактом мускатної шавлії, процедури призначалися через день. В комплексну терапію входить ЛФК, басейн з ропою, влітку – купання в лимані.

У санаторії Куяльник 73 людини пройшло лікування хвороби Бехтерева. Після проходження комплексної терапії всі хворі відчули полегшення від болю, а у 71 пацієнта спостерігався значний прогрес.

Грязі Куяльницького лиману – №1 за лікувальними властивостями і складом в світі. Газогрязьові і шавлієві ванни, а також ПГМ уздовж хребта, ЛФК та ​​ГКТ – ефективний метод лікування хвороби Бехтерева.


Хвороба Бехтерева і досі не виліковна в медецині, проте мул Куяльника може повернути надію на повноцінне житя.

Коментарі