Підводне витягування хребта - сайт санаторію "Пирогова"

Витягування хребта

Підводне витягування хребта

Нам вже більше 180 років!
Одним з ефективних засобів відновного лікування остеохондрозу хребта з неврологічним синдромом є підводне витягування хребта.

Методика витягування хребта

Розрізняють «суху» тракцию і витягування у водному середовищі; горизонтальне, вертикальне і по похилій площині; шийні і поперекові тракції.

В Санаторії Куяльник успішно застосовують підводне витягування хребта в басейні з лікувальною водою - ропа.

В основі механізму дії методу підводного витягування хребта лежить роздратування рецепторного апарату шкіри. Роздратування пропріорецепторов м'язів і зв'язкового апарату міжхребцевих суглобів на рівні навантаження механічного зусилля у напрямку розтягування ураженого сегмента хребта. Це призводить до посилення активності синаптичної ланки рухового аналізатора. До поліпшення інтегральної функції мозку з подальшою інтенсифікацією трофічних і обмінних процесів. Процедура закінчується зменшенням набряку, зникненням больового синдрому. Результуючим підвищенням сили м'язів і розширенням активної рухливості в суглобах.

Сприятлива ефективність вертикального витягування хребта у воді пояснюється - зміною гравітаційних впливів в зоні його застосування, а також релаксуючим м'язовим ефектом за рахунок температурного чинника теплої води. Цей метод підводного витягування хребта називається методом антигравітаційної рефлекторної терапії.

Підводне витягування хребта - один з найпоширеніших методів витягнення, застосовуваних на курортах, особливо на курортах, де використовують лікувальну грязь.

Підводне витягування хребта

Підводне витягування хребта
Методичні рекомендації по цій темі підготовлені лікарями санаторію Пирогова "Куяльник" вперше в Україні і призначені для фахівців курортологів, фізіотерапевтів, невропатологів.

Устаткування для підводного витягування хребта (на прикладі санаторію Пирогова "Куяльник") складається з:
 

Басейн (Н басейну 2250 см, S дна басейну 10,08 м2, повна S басейну 46,52 м2), облицьований кахлею.

    Апарат для підводного витягування хребта в басейні складається з наступних чотирьох основних вузлів:

 •     Каталка.
 •     Рухомий стіл.
 •     Поворотна рама.
 •     Підйомний пристрій.
 •     Фіксуючий корсет, пасок і пристосування для кріплення вантажів.
 •     Важки в 1 і 2 кг.

Загальна довжина установки (поворотна рама - каталка з рухомим столом в зістикованому стані) дорівнює 4600 см. Всі металеві деталі, що занурюються під воду, виконані з нержавіючої сталі. Підйомний пристрій поворотної рами складається з кронштейна, виконаного з швелера-100 і змонтованих на ньому блоків з ручною лебідкою. Поворотну раму з рухомим столом і зафіксованим пацієнтом опускають у вертикальне положення за допомогою підйомного пристрою.

Вода в басейні - проточна. Протягом робочого дня не менше ніж 1-2 рази її змінюють повністю. При проведенні підводного вертикального витягнення в санаторії Пирогова "Куяльник" використовується ропа - солона вода лиману Куяльник.

Показання до підводного витягнення хребта

    Рефлекторні і корінцеві синдроми шийного остеохондрозу.
    Рефлекторні і корінцеві синдроми поперекового остеохондрозу.
    Попереково-крижовий корінцеві синдроми неспонділогенной етіології з м'язово-тонічними, вегетативно-судинними і нейродистрофічними проявами.

Протипоказання до підводного витягнення хребта

 • Церебральні синдроми остеохондрозу, обумовлені вторинною судинною мозковою недостатністю (Вертебробазилярна симптоми).
 • Судинні корінцево-спинальні синдроми при ураженні поперекового відділів хребта.
 • Спинальні синдроми остеохондрозу.
 • Все спондилогенні неврологічні синдроми при прогресуючому перебігу захворювання, різко вираженому больовому синдромі.
 • Загальні протипоказання для бальнеологічного лікування (серцево-судинна патологія, інфекційно-грибкові захворювання шкіри).
 • Все неспонділогенние захворювання спинного мозку та його оболонок.
 • Судинні захворювання головного та спинного мозку.
 • Дегенеративно-дистрофічні захворювання.
 • Демієлінізуючі захворювання і пухлини центральної нервової системи.
 • Всі неврологічні синдроми, обумовлені нестабільністю хребців, спондилолистезом, аномаліями і ін. (Остеопороз, гормональна спонділопатія, зміщення хребців).
 • Наявність повного «блоку» сегментів хребта.
 • Погана переносимість тракції, що перешкоджає витягнення.

Методика підводного витягування поперекового відділу хребта

Хворий закріплюється фіксуючим корсетом до рухомого столу витягнення. На нього надівається пасок і пристосування для кріплення вантажів. Поворотну раму з рухомим столом і зафіксованим пацієнтом поступово опускають у вертикальне положення за допомогою підйомного пристрою. Протягом 5-7 хв хворий перебуває в басейні при температурі води 32-35 ° С для м'язової релаксації. Перші дві процедури проводять без вантажів. Перша тривалістю не більше 5-6 хв, витягування проводиться за рахунок тяжкості власного тіла. Потім, при гарній переносимості витягнення, з кожною наступною процедурою збільшують силу тяги на 1-2 кг і експозицію на 1 хв.

Інтенсивність навантаження доводять у жінок від 0 до 8-10 кг. У чоловіків до 15-18 кг при експозиції 10-12 хв. Потім (в середині курсу лікування) силу тяги і експозицію поступово знижують до вихідної величини (на курс лікування 10-12 процедур через день).

Величина вантажу при цьому визначається розвитком м'язової системи і самопочуттям пацієнта як під час процедури, так і в наступне за закінченням процедури спостереження. Якщо протягом доби у хворого з'явиться відчуття втоми і слабкості м'язів наступна процедура витягнення проводиться зі зменшеним вантажем. Підвішування вантажу здійснюють таким чином, щоб напрямок тяги і маса вантажу сприяли відновленню статікодінаміческіх особливостей хребта:

 • при кіфозі доцільно фіксувати масу вантажу до бічних поверхонь паска, переважно з вентральним розташуванням;
 • порушення при Гіперлордозі - до бічних поверхонь паска, переважно з дорсальним розташуванням;
 • із захворюванням при сколіозі - на сторону, протилежну викривленню.

Тривалість процедури

Тривалість процедури поступово збільшують з 5-6 хв до 8-10 хв у жінок, і до 10-12 хв у чоловіків. Після тракції вантажі знімають, а пацієнт продовжує перебувати у воді до 10-15 хв, в залежності від застосовуваної сили тяги. Підйом пацієнта з басейну здійснюють плавно, протягом 1-ої хвилини кут підйому становить - 60 °, 2-ої хвилини - 45 °, 3-ої хвилини - 30 °, 4-ої хвилини - до горизонтального положення. Після процедури пацієнт повинен протягом 1 години полежати в горизонтальному положенні на жорсткій кушетці. Потім, попереково-крижовий відділ хребта фіксується м'яким корсетом або паском штангіста і пацієнт продовжує відпочинок у себе в кімнаті ще 1-1,5 години.

Принцип лікування в санаторії Пирогова "Куяльник" з використанням підводного витягування хребта


Оскільки підводне витяжіння в басейні, що включає вплив тракції і бальнеологічного фактора є розслаблюючою процедурою, перед ним проводиться інтенсивне фізіофункціонапьне навантаження з використанням стимуляції м'язів, ЛФК, механотерапії, спрямованим на підвищення тонусу і сили м'язів ураженого відділу хребта, що підлягає тракції. Проміжок часу між процедурами повинен бути мінімальним.

У разі, якщо підводне витягування хребта проводиться через день, то на наступний день можливе призначення іншого виду базисної терапії - мулові аплікації, лікувальні ванни та інші лікувальні процедури Санаторію Куяльник.

Медичний інформаційний портал: офіційний сайт санаторію Пирогова - Куяльник Інфо
 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Відгуки лікування в санаторії ім. Пирогова, Куяльник

Санаторий Куяльник | Стоимость лечения в Одессе 2020

Ціна курсівки в санаторій Куяльник

Веб-камера біля Дюка – Приморський бульвар Одеса прямий етер

Веб камера Привокзальна площа – Одеса Залізничний вокзал

Веб камера Одеса в прямому етері – прямі трансляції Odesa online

Чим відрізняється грип від коронавіруса - ВООЗ