Грязелікування - методика застосування мулу

Грязелікування - методика, норми застосування аплікацій на курс грязелікування.

Методика грязелікування

Основи грязелікування

Грязелікування - методика застосування лікувального мулу

Серед багатьох чудових природних лікувальних факторів якими володіє Одеса, головне місце займає Куяльницький лиман. На дні цьої солоної водойми утворюється одна з кращих мулових грязей яка застосовується в грязелікуванні.


Грязелікування різнобічно впливає на організм людини. Відновлює здоров'я при грязьових аплікаціях. Грязелікування в санаторії впливає на основні функції і системи: кровообіг, обмін речовин, нервову систему, надаючи при цьому знеболювальну, протизапальну, десенсибілізуючу і розсмоктуючу дії. Грязелікування стимулює захисні сили організму, впливаючи на імунну систему і здоров'я в цілому.

Показання до грязелікування:

Захворювання опорно-рухового апарату -

ревматоїдний артрит, деформуючий остеоартроз, остеохондроз хребта, подагра, дорсопатія, міозит, хвороба Бехтєрєва, синовіїт, хронічний остеомієліт, наслідки переломів кісток, позасуглобні захворювання м'яких тканин, сколіотична хвороба і т.д.

Захворювання нервової системи -

хвороби периферичних нервів, корінців, вузлів, неврит, енцефаліт, мієліт, менінгіт, радикуліт, арахноїдит, наслідки дитячих церебральних паралічів, болі в спині і т.д.

Гінекологічні захворювання -

хронічний сальпінгоофорит, спайкові процеси в малому тазі, аднексит, вагініт, відсутність і інші розлади менструації, дисфункція яєчників, безплідність на ґрунті запальних захворювань, ерозія шийки матки, непрохідність маткових труб.

Хвороби чоловічих статевих органів -

простатити, зниження потенції, безпліддя.

Хвороби шкіри -

псоріаз, червоний плоский лишай, екзема, нейродерміт, іхтіоз, гіпертрофічні і склеротичні рубці шкіри після опіків, поранень і хірургічних втручань.

Методика грязелікування:

При призначенні грязелікування в санаторії Куяльник, грязьові аплікації призначають через день, температура грязі 38-40 градусів за Цельсієм, курс 10 процедур.
Лікування мул

Грязелікування в домашніх умовах: мул набирається в поліетиленовий пакет, в потрібної для аплікації кількості і нагрівається на паровій бані (пакет опускається на 20 хв. у воду, нагріту до 60-70 градусів так, що б вода не потрапила в багно, край пакета назовні ).

Для аплікаційного грязелікування, підігрітий мул намащується на

Методи лікування гряззю
ділянку тіла за схемою рекомендованої лікарем з урахуванням наявних скарг, а поверх шару накладається поліетиленова плівка. Поверх плівки теплий мул додатково закутується ковдрою, з метою утеплити місце аплікації. Тривалість процедури грязелікування 15-20 хвилин.

Після процедури прийняти теплий душ з ропи (змити багно ропою) Куяльницького лиману, можна з 5% соляного розчину. Відпочивати протягом 30-45 хвилин.

Порожнинне грязелікування - грязьові тампони

Вагінальні і ректальні тампони призначаються при захворюваннях органів малого таза. Мул, який використовується для тампонів, ретельно очищається від сторонніх домішок шляхом протирання через дрібне, металеве сито. Проводиться бактеріологічний контроль біологічно активної маси для порожнинного грязелікування. Для вагінальних тампонів протертий мул нагрівають до 38-44 градусів Цельсія. Вводиться лікувальна маса шприцом зі знімним наконечником.

Можна також застосувати і чистий, поліетиленовий пакет, з обрізаним на одному кінці кутиком (вичавлювати за принципом кондитерського рукава). Після закінчення процедури порожнинного грязелікування, лікувальний бруд видаляють з піхви пальцями з подальшим промиванням мінеральною водою, температура якої відповідає 38-42 градусів.

Грязелікування грязьовими тампонами нерідко поєднується з аплікаціями лікувальної грязі на область живота і таза. Внутрівлагаліщнимі грязелікування проводять через день, або щодня. 

Витрата мулу на вагінальний тампон до 200г.

Тривалість процедури 20-40 хв., Курс грязелікування від 10 до 18 процедур.
Повторити курс грязелікування рекомендується через 6-12 місяців.

Схема накладення грязьових аплікацій

Схема куртка
Мулові аплікації можуть комбінуватися за потребою.
Схема методики нанесення мулових грязей


На курс грязелікування:

Зразкова витрата при грязелікуванні в кг на курс з 10 процедур використовуючи грязьові аплікації:

Лікування грязями дорослі:
комір 3-4 кг, діти 2, куртка 25-28 кг, брюки 25-28, панчохи 15-18, корсет 14-16, діти 10-12 кг мулу. На схему напівкорсет потребує 9-10 кг, рукавички 2-3, високі рукавички 6-8, труси 10-12, шкарпетки 3-5, діти до 2-3 гк мулу.

Протипоказання до грязелікування

Протипоказання до застосування лікувальної грязі:

1. Захворювання в гострій стадії.

2. Хронічні захворювання в стадії загострення та ускладнені острогнійними процесами.

3. Психічні захворювання. Епілепсія, всі форми наркоманії.

4. Захворювання крові в гострій стадії і в стадії загострення.

5. Часто повторювані кровотечі різного походження.

6. Хронічні професійні захворювання з затяжним перебігом після гострого отруєння і з важким ступенем хронічної інтоксикації.

7. Кахексія будь-якого походження.

8. Цироз печінки.

9. Венеричні захворювання в гострій стадії.

10. Гострі інфекційні захворювання до закінчення терміну ізоляції.

11. Злоякісні новоутворення.

12. Бронхіальна астма в період цвітіння (травень - липень).

13. Вагітність у всіх термінах.

14. Гіпертонічна хвороба ІІ-ІІІ ступеня з тенденцією порушення кровообігу мозку.

15. Порушення серцево-судинної діяльності і виражений атеросклероз.

Купити мул

Інфо мітки: грязелікування, лікування болю в спині, простатит, безпліддя, псоріаз, захворювання, лікування, хвороба, гінекологія, здоров'я, схема нанесення аплікацій.

Коментарі

  1. Доброго вечора, друзі. Після суботньої зустрічі не дає спокою мені Куяльник, з його нескінченними мисами, безкрайніми полями, горами, очеретами, довгими зміями, лелеками, чаплями, колодязями з прохолодною дивно-смачною водою, неймовірними хмарами, до яких, якщо дуже захотіти , можна дістати рукою, ядерно-солоно-мертвою водою і чорної лікувальної грязі. Ось сьогодні і збігала за цією самою гряззю, а заразом знову побачити, вдихнути, завмерти, запам'ятати і... видихнути вже вдома. Навіть дощ на Куяльнику особливий!

    ВідповістиВидалити

Опублікувати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Відгуки лікування в санаторії ім. Пирогова, Куяльник

Санаторий Куяльник | Стоимость лечения в Одессе 2020

Ціна курсівки в санаторій Куяльник

Веб-камера біля Дюка – Приморський бульвар Одеса прямий етер

Веб камера Привокзальна площа – Одеса Залізничний вокзал

Веб камера Одеса в прямому етері – прямі трансляції Odesa online

Чим відрізняється грип від коронавіруса - ВООЗ