Мул Куяльника - властивості і склад

Лікувальни властивості мулу Куяльник

Мул Куяльник
Мул
Лікувальна грязь - це природне утворення, яке складається на половину з води, а так само мінеральних і органічних речовин. Колоїдальні речовини і сірчисті з'єднання заліза мають драглистий вигляд, пов'язують в одне ціле всі частини (глина, пісок та ін.), Так званий кристалічний скелет мулових грязей. Мул містить в своєму складі сірководень, що і надає специфічний запах лікувальної грязі. До складу мулу також входять до 15 різних мікроелементів: йод, мідь, свинець, берилій, молібден, ванадій, марганець, титан і т.д.

До складу лікувального мулу входять мікроорганізми, до 1 мільярда на 1 грам багна. Мікроорганізми, що містяться в мулі, виділяють речовини типу антибіотиків, які безпосередньо чинять антибактеріальну дію на ряд "шкідливих" мікробів. Антибактеріальні властивості мулу обумовлені також смолообразними органічними речовинами. В мулі виявлені, в тому числі біологічні активні, органічні речовини типу жіночих статевих гормонів (фолликулин, синестрол), біогенних стимуляторів. Склад Куяльницькому мулу виразно унікальний.

Лікувальна грязь Куяльника і її склад

Тверда фаза лікувальної грязі складається з грубодисперсной частини (кістяка мулу) і тонкодисперсної частини (колоїдного комплексу).

Рідка фаза грязі (муловий розчин) складається з води, розчинених у ній мінеральних солей, органічних речовин і газів.

У селевому розчині, поряд з розчиненими в ньому мінеральними солями, містяться органічні речовини і гази. Гази утворюються за рахунок біологічних процесів і в результаті хімічних реакцій. Це сірководень, метан, вуглекислий газ, водень і ін.

Якщо вміст газів в розчині перевищує розчинність, то вони виділяються у вільному вигляді, утворюючи так званий летючий комплекс. Саме летючий комплекс володіє найбільшою здатністю проникати всередину організму через неушкоджену шкіру.

Тому прогулянки вздовж лиману Куяльник також мають певний терапевтичний ефект.

Лікувальна грязь з'явилася не відразу. Після відділення річки Куяльник від моря піщаним пересипом, екосистема пережила бурхливий ріст в частково замкнутій водоймі. Риби водилося стільки, що на вилов приходили з усіх околиць. Згодом, під палючими променями південного сонця вода в Куяльнику випарювалася, поступово перетворюючись в ропу.


Саме сіль в кінці вплинула на загибель практично всіх мешканців. Останки водоростей і відмираюча органіка відкладалися в мул. Але і це, ще не була лікувальна грязь. Тільки багаторічна робота бактерій в зв'язці з хімічними процесами, що відбуваються на дні лиману при відсутності кисню, створили неповторні властивості лікувального мулу Куяльник.

Питома вага мулу - 1,5.

Інфо мітки: питома вага, склад мулу, лікувальна грязь, властивості мулових грязей.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Відгуки лікування в санаторії ім. Пирогова, Куяльник

Санаторий Куяльник | Стоимость лечения в Одессе 2020

Ціна курсівки в санаторій Куяльник