Ропа лиману

Ропа рапа лимана

Ропа - лікувальна вода

Ропа Куяльницького лиману, це гірко-солона вода. Майже вся таблиця Менделєєва в розчиненому вигляді перебувє в цій воді. Ви вирішили в точності виконувати процедуру, приймаючи грязелікування (на приклад - грязьові аплікації), в такому випадку, після рекомендованих 20 хв. прийому мулу необхідно змити мул теплою ропою лиману і відпочити 30-45 хв. Ропа також важлива і необхідна в процесі грязелікування.


Концентрація солі в лимановій ропі має велике значення для нормального процесу грязеутворення. У спекотні періоди року, коли випадає мало атмосферних опадів, концентрація солей в ропі значно збільшується і навпаки, в періоди багаті атмосферними опадами концентрація ропи помітно знижується.
Між лежачим мулом на дні лиману і шаром ропи яка покриває його весь час відбувається взаємообмін солями. Інтенсивність і напрям взаємообміну змінюється в залежності від концентрації ропи.

При збільшенні рівня води в лимані частина солей з мулу переходить в ропу, при всиханні лиману відбувається зворотний процес. В умовах курорту Куяльник в якості одного з провідних лікувальних факторів використовується лиманна ропа. За хімічним складом наша ропа відноситься до хлоридно-натрієво магнієвої групі вод з мінералізацією, що коливається від 80 до 200 грам на літр, а в посушливі дні до 280 г / л. Концентрація і склад лиманової ропи сильно впливають на хід і зміст тих складних хімічних і біологічних процесів, які визначають лікувальні властивості грязі.

В ропі лиману Куяльник, мешкає жаброногий рачок Артемія і є єдиним представником тваринного світу, оскільки ніяка інша живність в таких умовах жити не може. Доросла Артемія (Artemia salina), це сантиметровий рачок, плаваючий в товщі води за допомогою численних грудних ніжок. Ніжки мають по зовнішньому краю по три зовнішніх придатка (виконують функцію зябер), а на внутрішній стороні - по п'ять внутрішніх придатків зі щетинками (виконують плавальні функції, а також відціджують харчові частки). Артемія є сучасником динозаврів, вона живе на Землі вже близько 100 мільйонів років і, на відміну від великих рептилій, поки вимирати не збирається.

Личинки комара також відкладають яйця в ропі і незабаром з'являються личинки. Після линьки личинки набувають червоний колір завдяки гемоглобіну, що міститься в гемолімфі. Основну життя кровосмокчучі проводять як відомо на берегах, тому часом буває нестерпно скупатися в лимані.

Озеро з гарячим дном

Озеро
Озера з'явилися за допомогою просідання лінії прибережного грунту на глибину більше ніж 1 м і через тиск оного, в результаті піднялося (здуло) дно лиману над поверхнею води. Серед новоутворених пагорбів деякі озера, вийшли дрібними і довгими, а це озеро (дивитися фотографію) вийшло найглибшим. Спочатку глибина була близько 2 метрів. Зараз глибина, не більше 1.5 м. Дивно, але дно цього озера, за рахунок ефекту геліотермії, в перший рік прогрівається до 45-60 градусів за Цельсієм. При купанні в ньому досить таки опікало ноги. Настільки щільна і насичена солями вода, що на низ лежачи горизонти води вона діє як збільшувальне скло.

 Головним відбивачем сонячної енергії була чашоподібна форма котловану озера. Горизонти води в такій чаші прогріваються під впливом сонячних променів. Висота товщі гарячої води розігрітій сонцем на дні водойми 10-15 см. Ефект геліотермії спостерігався у відносно прозорій ропі лиману. При замутнінні води, підняті з дна частинки, не дають повного проходження променів сонця. Основна температура води в озері 25 градусів. Також, поруч з нижнім горизонтом води, прогрівається і лікувальна грязь. Людина, зайшовши в озеро на 20 хвилин і занурившись по щиколотку в мул, одночасно з купанням в ропі, приймала при підвищеній температурі грязелікування через ступні ніг.

На жаль, протягом першої зими під впливом природних факторів, дно озера з ропою замулюються, обмілів і зник ефект гелеотерміі. У водоймі лиману Куяльник, так само присутній незначний ефект геліонагріву, але його дно не нагрівається до такої високої температури. Влітку, температура води лиману 27-30 градусів за Цельсієм. І все така ж солона ропа, до кінця літа випаровуючись, вибілює соляні берега.

Куяльник Інфо

Мітки інфо: солона ропа, властивості ропи, вміст солі в ропі.

Коментарі

  1. Зазвичай сіль ми використовуємо на кухні для додавання в їжу. Кухонна сіль містить два елементи: натрій і хлор. Сіль, отримана на лимані Куяльник, містить крім натрію і хлору алюміній, залізо, барій, берилій, хром, мідь, марганець та інші елементи. Присутність цих елементів в необхідних концентраціях в крові, тканинах, клітинах забезпечує правильну роботу органів і систем. При нестачі цих елементів виникає передчасне старіння і схильність до хронічних недуг. Прибирати першопричину необхідно ще ДО початку прояви хвороби, відрегулювати своє харчування, сон і фізичну активність. Прискорити нормалізацію мінерального складу крові вам допоможуть ропа при купанні.

    ВідповістиВидалити

Опублікувати коментар