Ванни

Розвідні грязьові ванни

Грязьові ванниРозвідні грязьові ванни надають знеболюючу, протизапальну, десенсибілізуючу, розсмоктуючу дію. Розвідні грязьові ванни готуються на основі лікувальної грязі і ропи.


У санаторії Куяльник розвідні грязьові ванни "бовтанки" готуються наступним чином: до 180 літрів лиманської ропи додають 50 кг. мулу, потім дерев'яною мішалкою перемішують до отримання однорідної суспензії. Карбонати, сірчана кислота і сірководень у ванні відсутні.

Розвідні грязьові ванни показані при тих же захворюваннях, що і грязьові аплікації. Але встановлено, що розвідні грязьові ванни переносяться важче, ніж грязьові аплікації.

Тому вони призначаються при необхідності низькотемпературного грязелікування і щодо
осіб молодого віку.

Хворий поринає в ванну відразу ж після її приготування. Тривалість процедури 10-20 хв., Температура ванни може коливатися від 36-38 С в залежності від призначень лікаря певного захворювання.

Газогрязьові ванни

Газогрязьові ванни
Газогрязьові ванни готуються на основі лікувальної грязі і ропи, з додаванням сірчаної кислоти. З розведеного мулу таким чином під впливом сірчаної кислоти звільняється сірководень і вуглекислота.
Газогрязьова ванна складається з трьох фаз: рідкої, твердої і газоподібної.
Рідка фаза представляє основну масу ванни - розчинені солі і гази, вуглекислота і сірководень. Тверда фаза складається з компонентів мулу, які не розчинилися у воді, а також з продуктів руйнування мулу в результаті впливу на нього кислотою. Газова фаза (піна) складається з продуктів руйнування мулу, вуглекислоти і сірководню.

У ванну набирають 50кг бруду, потім додають ропу температурою 35-36 С до позначки 150 л.

Отриману суспензію ретельно перемішують до отримання однорідної емульсії (за допомогою дерев'яної мішалки) і одночасно додають 1.2 л. розведеної сірчаної кислоти концентрацією 36% (питома вага - 1,27). При взаємодії сірчаної кислоти з карбонатами і сульфатами мулу утворюються вільні вуглекислота і сірководень.

Ванна під піною наближається по реакції до лужної, піна має кислий характер.
У рідкій фазі мулу вміст сірководню коливається в межах 60-100 мг / л., Вуглекислоти - 1-1,25 г / л. Загальна висота ванни - 32 см. Вона складається з висоти стовпа осілого мулу - 2-3 см, рідкої фази - 15 см, піни - 14 см.

Хворий поринає в ванну відразу ж після її приготування. Тривалість процедури 10 хв., Температура ванни 36 С, на курс 8-10 процедур.

Бромні ванни

Бромні ванни
Бромні ванни мають виражений седативний ефект. Іони брому поряд з іншими мікроелементами, найчастіше зустрічаються в хлоридно-натрієвих водах. Проникнення брому через неушкоджену шкіру дозволяє віднести ці ванни до розряду активних бальнеологічних процедур. Критерієм оцінки бромистої води в лікувальному сенсі є зміст брому - не менше 25 мл. У бромній ванні у хворого стає рідше пульс, сповільнюється дихання, знижується максимальний і мінімальний артеріальний тиск. Прискорюється кровообіг, капіляроскопічна карта свідчить про збільшення кількості функціонуючих капілярів.

Робота серця стає більш економічною, збільшується діурез.

В 1 літрі води розчиняють 250 р бромистого натрію. У ванну на 200 л. ропи наливають 100 мл. отриманого розчину, що відповідає 25 г чистого брому.

Хворий поринає в воду до рівня сосків при температурі 36-37 С і тривалістю 10-15 хв. Призначається процедура через день, або 2 дні підряд і перерва. Курс 10-15 ванн.

Розслаблюючі ванни

Щоб розслабиться потрібно послухати власне дихання. Для цього, лягти і на половину опустити голову в ванну з теплою прісною водою, покривши вушні раковини. Вода відсіче сторонні шуми, максимально приглушить і передасть вухам ваше власне дихання. Спокійне, розмірене дихання заспокоїть нервову систему і наповнить умиротворенням. Повний релакс і ніякої мирської суєти. Після такого сеансу ви знову і знову можете завойовувати весь світ, при цьому, зберігаючи повний спокій. Але головне, ваші клітини організму будуть оновлюватися з подвоєною швидкістю, а значить, ви станете здоровішими і молодше.

Куяльник Інфо

Мітки інфо: ванна з сірчаної кислоти і мулу, бром - засіб для ванн, заспокійливі ванни.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Відгуки лікування в санаторії ім. Пирогова, Куяльник

Санаторий Куяльник | Стоимость лечения в Одессе 2020

Ціна курсівки в санаторій Куяльник

Веб-камера біля Дюка – Приморський бульвар Одеса прямий етер

Веб камера Привокзальна площа – Одеса Залізничний вокзал

Веб камера Одеса в прямому етері – прямі трансляції Odesa online

Чим відрізняється грип від коронавіруса - ВООЗ