Ванни

Розвідні грязьові ванни

Санаторій Куяльник на Куяльницькому лимані санаторий лечение
Грязьові ванни ванны грязевыеРозвідні грязьові ванни надають знеболюючу, протизапальну, десенсибілізуючу, розсмоктуючу дію. Розвідні грязьові ванни готуються на основі лікувальної грязі і ропи.


У санаторії Куяльник розвідні грязьові ванни "бовтанки" готуються наступним чином: до 180 літрів лиманської ропи додають 50 кг. мулу, потім дерев'яною мішалкою перемішують до отримання однорідної суспензії. Карбонати, сірчана кислота і сірководень у ванні відсутні.

Розвідні грязьові ванни показані при тих же захворюваннях, що і грязьові аплікації. Але встановлено, що розвідні грязьові ванни переносяться важче, ніж грязьові аплікації.

Тому вони призначаються при необхідності низькотемпературного грязелікування і щодо
осіб молодого віку.

Хворий поринає в ванну відразу ж після її приготування. Тривалість процедури 10-20 хв., Температура ванни може коливатися від 36-38 С в залежності від призначень лікаря певного захворювання.

Газогрязьові ванни

Газогрязьові ванни грязевые ванны
Газогрязьові ванни готуються на основі лікувальної грязі і ропи, з додаванням сірчаної кислоти. З розведеного мулу таким чином під впливом сірчаної кислоти звільняється сірководень і вуглекислота.
Газогрязьова ванна складається з трьох фаз: рідкої, твердої і газоподібної.
Рідка фаза представляє основну масу ванни - розчинені солі і гази, вуглекислота і сірководень. Тверда фаза складається з компонентів мулу, які не розчинилися у воді, а також з продуктів руйнування мулу в результаті впливу на нього кислотою. Газова фаза (піна) складається з продуктів руйнування мулу, вуглекислоти і сірководню.

У ванну набирають 50кг бруду, потім додають ропу температурою 35-36 С до позначки 150 л.

Отриману суспензію ретельно перемішують до отримання однорідної емульсії (за допомогою дерев'яної мішалки) і одночасно додають 1.2 л. розведеної сірчаної кислоти концентрацією 36% (питома вага - 1,27). При взаємодії сірчаної кислоти з карбонатами і сульфатами мулу утворюються вільні вуглекислота і сірководень.

Ванна під піною наближається по реакції до лужної, піна має кислий характер.
У рідкій фазі мулу вміст сірководню коливається в межах 60-100 мг / л., Вуглекислоти - 1-1,25 г / л. Загальна висота ванни - 32 см. Вона складається з висоти стовпа осілого мулу - 2-3 см, рідкої фази - 15 см, піни - 14 см.

Хворий поринає в ванну відразу ж після її приготування. Тривалість процедури 10 хв., Температура ванни 36 С, на курс 8-10 процедур.

Бромні ванни

Бромні ванни бромные ванны
Бромні ванни мають виражений седативний ефект. Іони брому поряд з іншими мікроелементами, найчастіше зустрічаються в хлоридно-натрієвих водах. Проникнення брому через неушкоджену шкіру дозволяє віднести ці ванни до розряду активних бальнеологічних процедур. Критерієм оцінки бромистої води в лікувальному сенсі є зміст брому - не менше 25 мл. У бромній ванні у хворого стає рідше пульс, сповільнюється дихання, знижується максимальний і мінімальний артеріальний тиск. Прискорюється кровообіг, капіляроскопічна карта свідчить про збільшення кількості функціонуючих капілярів.

Робота серця стає більш економічною, збільшується діурез.

В 1 літрі води розчиняють 250 р бромистого натрію. У ванну на 200 л. ропи наливають 100 мл. отриманого розчину, що відповідає 25 г чистого брому.

Хворий поринає в воду до рівня сосків при температурі 36-37 С і тривалістю 10-15 хв. Призначається процедура через день, або 2 дні підряд і перерва. Курс 10-15 ванн.

Розслаблюючі ванни

Щоб розслабиться потрібно послухати власне дихання. Для цього, лягти і на половину опустити голову в ванну з теплою прісною водою, покривши вушні раковини. Вода відсіче сторонні шуми, максимально приглушить і передасть вухам ваше власне дихання. Спокійне, розмірене дихання заспокоїть нервову систему і наповнить умиротворенням. Повний релакс і ніякої мирської суєти. Після такого сеансу ви знову і знову можете завойовувати весь світ, при цьому, зберігаючи повний спокій. Але головне, ваші клітини організму будуть оновлюватися з подвоєною швидкістю, а значить, ви станете здоровішими і молодше.

Куяльник Інфо

Мітки інфо: ванна з сірчаної кислоти і мулу, бром - засіб для ванн, заспокійливі ванни.

Коментарі