Чим відрізняється грип від коронавіруса - ВООЗ

Чим відрізняється коронавірус від грипу

Як відрізнити грип від коронавірусу, - ВООЗ


Оскільки спалах COVID - 19 продовжує розвиватися, ВООЗ проводить його порівняння з грипом. Обидва викликають респіраторні захворювання, але між цими двома вірусами і тим, як вони поширюються, є важливі відмінності. Це має важливе значення для прийняття заходів охорони здоров'я для реагування на кожен вірус.Про це повідомляє офіційний сайт МОЗ України.

Чим схожі COVID - 19 і віруси грипу?


По-перше, COVID - 19 і віруси грипу мають подібну клінічну картину захворювання. Тобто вони обидва викликають респіраторне захворювання, яке представляє собою широкий спектр захворювань від безсимптомного або легкого до тяжкого захворювання і смерті.

По-друге, обидва віруси передаються при контакті, повітряно-крапельним шляхом. В результаті ті ж заходи громадської охорони здоров'я, як гігієна рук і дотримання дихального етикету (кашель в лікоть або в одноразову серветку), є важливими діями, які можуть попередити інфекцію.

Чим відрізняються COVID - 19 і віруси грипу?


Швидкість передачі є важливою відмінністю між двома вірусами. Грип має більш короткий середній інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і більш короткий послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж у вірусу COVID - 19.

Послідовний інтервал для вірусу COVID - 19 оцінюється в 5-6 днів, в той час як для вірусу грипу послідовний інтервал являє 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID-19.

Передбачається, що репродуктивне число Ro - число осіб, яких може інфікувати один хвора людина, - для вірусу SARS - CoV - 2 становить від 2 до 2,5, що вище, ніж для грипу. Однак, оцінки як SARS - CoV - 2, так і вірусів грипу дуже контекстні і специфічні для кожної пори, це ускладнює прямі порівняння.

Діти є важливими факторами передачі вірусу грипу в суспільстві. Для вірусу SARS - CoV - 2 початкові дані показують, що діти страждають менше, ніж дорослі, і що частота випадків у віковій групі 0-19 років низька.

Додаткові попередні дані, отримані в домашніх господарствах в Китаї, показують, що діти заражаються від дорослих, а не навпаки. У той час як спектр симптомів для цих двох вірусів однаковий, частина хворих з важким захворюванням, схоже, відрізняється.

Для COVID - 19 дані на сьогоднішній день припускають, що 80% інфекцій є легкими або безсимптомними, 15 важкими інфекціями, які вимагають кисневої терапії, і 5% критичними випадками, які вимагають штучної вентиляції легенів.

Ці важкі і критичні випадки інфекції більш серйозні, ніж спостерігається при грипі.

Найбільш схильні до ризику важкої грипозної інфекції діти, вагітні жінки, люди похилого віку, люди з хронічними захворюваннями і люди з імунодефіцитом. Для COVID - 19 поточні дослідження показують, що старший вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції.

Смертність від SARS - CoV - 2 вище, ніж від грипу, особливо від сезонного грипу. Хоча для повноти розуміння справжньої смертності від COVID - 19 буде потрібно якийсь час, наявні у нас дані показують, що коефіцієнт летальності (число зареєстрованих смертей, розділене на зареєстровані випадки) представляє 3-4%, частота смертей від інфекції (число зареєстрованих смертей, розділене на кількість всіх інфікованих) буде нижче.

Для сезонного грипу летальність зазвичай значно нижче -0,1%. Однак летальність в значній мірі залежить від доступності та рівня надання медичної допомоги.
Chym vidriznyayetʹsya hryp vid koronavyrusa, - VOOZ

Коментарі

Дописати коментар